Субсидії в Україні виплачуватимуть у додатку “Дія“

В Україні планується переведення виплати субсидій та контроль за їхньою витратою у додаток “Дія”. Так вдасться не лише зручно керувати коштами, виділеними для допомоги на оплату комунальних послуг, а й контролювати їхню витрату.

Ідея “субсидії у смартфоні” виникла після того, як через “Дію” стали виплачувати “ковідну тисячу”. Таким чином, за віртуальними картами “еПідтримка” можуть з’явитися віртуальні карти “еСубсидія”.

За словами глави Офісу президента Ростислава Шурми, запровадження такої картки дозволить упорядкувати виплату субсидій. Їх призначення та виплата через “Дію” допоможе верифікувати кожного одержувача субсидії та відмісти всіх, хто не підходить за будь-яким критерієм.

“Що заважає випустити „еСубсидію”? Таку саму карту, кошти з якої можна витратити лише на оплату комунальних послуг. Це дозволить верифікувати отримувачів субсидій… Так, із мільярдів гривень, які виділяються на субсидії, більшість потрапляють за призначенням, але є й зловживання. І ми зможемо верифікувати кожного отримувача”, – поділився Шурма.