Тривалість отримання професії медіатора

Вирішення суперечок безпосередньо учасниками конфлікту часто виявляється малоефективним. Сторонам заважають домовитися емоції, суб’єктивний погляд на проблему, небажання йти на поступки, а в деяких випадках складнощі виникають навіть в плані того, щоб зустрітися й обговорити ситуацію. На допомогу приходить медіатор – людина, завданням якої є пошук компромісного рішення, яке влаштує всіх, та прискорення процесу врегулювання спору. Такого фахівця з радістю візьмуть на роботу як консультанта або штатного співробітника, також можна відкрити власну компанію, яка займатиметься певним видом медіації.

Освоїти тонкощі конфліктології може людина з різною базовою освітою, але для здобуття необхідних навичок та знань доведеться пройти додаткове навчання. Медіатором в Україні швидко стати не вийде, і до цього потрібно бути готовими. Спроби «нахапатися» інформації самостійно та обійтися без проходження повноцінного освітнього курсу в даному випадку виявляться марними. Справа в тому, що суть навчання медіації полягає у відпрацюванні теорії в реальних ситуаціях з іншими студентами та викладачами – саме так майбутній фахівець починає розуміти, як діяти у тих чи інших випадках, бачить свої помилки тощо.

Скільки часу потрібно, що стати кваліфікованим медіатором?

Тривалість навчального процесу може змінюватись в залежності від:

  • формату здобуття освіти – хоча онлайн навчання здається зручнішим, краще все-таки відвідувати заняття офлайн, наприклад, у вихідні дні;
  • змісту курсу – що більше модулів, то довше доведеться вчитися;
  • компетенції та регалій викладачів;
  • кількості теоретичних та практичних занять, які передбачає програма;
  • успішності студента та його бажання освоїти ту чи іншу тему.

У разі проходженні навчання без відриву від основної роботи (тобто по суботах та неділях двічі на місяць) стати медіатором можна через 1 рік та 4 місяці.

Якщо так довго вчитися немає можливості, але хочеться прокачати скіли для того, щоб отримати високу посаду, є сенс подумати про інші курси. Наприклад, hr програми допоможуть здобути навички грамотного підбору персоналу, налагодження відносин у колективі, а майбутнім ТОП-менеджерам є сенс обрати lean виробництво для оптимізації бізнес-процесів. Важливо об’єктивно оцінювати свої можливості та чітко знати, що ви хочете бути медіаторам – тоді вкладені зусилля, час та фінансові ресурси обов’язково окупляться.