ТРК “Оріана” під слідством

Пройшов вже майже рік з того часу, як відбулося укрупнення районів і Балаклію було приєднано до Ізюмського району. Та питання з комунальними підприємствами колишнього Балаклійського району досі не вирішені. Одним з таких проблемних підприємств є ТРК «Оріана».

Ізюмська районна рада намагається віддати ТРК Балаклійській громаді, але в Балаклійській міській раді згоду на це давати не хочуть. Приймати  «Оріану» відмовляються і в Савинській та Донецькій громадах. Чому? Громадам не потрібне власне радіомовлення? Звісно потрібне. Але не на таких умовах!

Виявляється, на своє утримання, «Оріана» потребує щонайменше 1 млн. грн. на рік. Куди витрачались ці кошти? Як нам стало відомо, впродовж 2017-2019 роках, директор Юрій Лисенко, всупереч умовам контракту, незаконно нараховував та виплачував завищену заробітну платню та різноманітні доплати до неї собі та своїм підлеглим. Ці порушення були виявлені ще Балаклійською райдержадміністрацією про що повідомлялося в письмовій формі керівнику КП БРР ТРК «Оріана».

Щоб прояснити ситуацію, Ізюмська районна рада направила офіційне звернення до директора ТРК «Оріана» з проханням надати інформацію, стосовно виплати заробітної плати за період 2017-2019 рр. Але Юрій Лисенко відмовився надавати будь-які дані.

При цьому, на теперішній час підприємство  незаконно використовує приміщення територіальних громад. Зокрема, в Балаклійській ОТГ  без укладання договорів оренди  вони займають кілька приміщень в готелі, яке належить КП БМР «Балаклійський Житлокомунсервіс». Там знаходиться офіс та антена підприємства. Також передавальна антена знаходиться в селі Завгороднє, в клубі, по вул. Завгородня 15. В Донецькій ОТГ передавачі розміщені за адресами: смт. Донець, вул. Стадіонна, 7 та в селі П’ятигірське по вул. Перемоги, 21. В Савинській громаді ТРК встановили передавачі в Савинському будинку культури та Вишнівському сільському клубі.

Незважаючи на відсутність будь-яких домовленостей з Балаклійською міською радою, Савинською та Донецькою селищними радами, за вказаними адресами знаходиться обладнання яке використовує електроенергію, витрати на яку не відшкодовуються, орендна плата не сплачується. З кожним днем борги підприємства зростають.

Треба відмітити, що КП БРР ТРК Оріана є госпрозрахунковою організацією. Цей метод господарювання передбачає самоокупність та рентабельність, матеріальну зацікавленість підприємства та його працівників у результатах праці і матеріальну відповідальність за ці результати.   Відповідно до офіційної фінансової звітності за 2020 рік КП БРР ТРК Оріана мала чистий прибуток 1 тисячу гривень.

Компанія обвинувачує усіх в тому, що хтось відсуває українську пісню, закриваючи їх компанію, а на нашу думку вся причина в бездарному керівництві радіокомпанією.

Не отримавши ніякої інформації стосовно запиту від директора ТРК «Оріана», Ізюмською районною радою було направлено звернення до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, який зобов’язав посадових осіб Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення посадовими особами КП БРР ТРК «Оріана» кримінального правопорушення за ст. 341 КК України та розпочати всебічний розгляд справи.

Можливо, хтось з читачів звинуватить Балаклійську міську раду та її депутатів в упередженому ставленні до КП БРР ТРК «Оріани». Та чи погодились би ви з тим, щоб в вашому будинку без вашого дозволу проживали сторонні особи, які б користувалися вашим майном та ще б вимагали утримувати їх. На нашу думку, всі мають працювати виключно в правовому полі.