У Балаклійській районній лікарні завершилась реконструкція приймального відділення. Що змінилося?

Завдяки реконструкції, що проводилася у межах Програми «Велике будівництво», лікарня змогла розширити спектр медичних послуг.

Як розповідає директорка КНП «Балаклійська центральна клінічна районна лікарня» Марина Руденко, реконструйоване приймальне відділення лікарні має площу близько 900 квадратних метрів.

– Відділення працює в нас з 2015 року, але воно було значно меншим до цього – і не так гарно облаштоване і укомплектоване, як тепер. Сьогодні в результаті реконструкції, проведеної завдяки «Великому будівництву», ми отримали додатково операційну залу, додаткові палати і кабінет для ургентної лабораторії, – говорить Марина Руденко.

Кабінет ургентного лаборанта оснащений сучасним обладнанням, яке дозволяє кожного пацієнта, котрий госпіталізується до закладу, обстежити максимально оперативно.

 – Поки людина буде оформляти історію хвороби, будуть готові два клінічні аналізи, які є базовими і необхідні всім пацієнтам, які госпіталізуються, незалежно від діагнозу. Це дозволить швидше проводити діагностику і краще лікувати пацієнтів, – наголошує керівниця лікарні.

Також реконструйоване приймальне відділення Балаклійської ЦРЛ має окремий інфекційний бокс, який дозволяє ізолювати пацієнтів з ознаками інфекційних захворювань одразу – ще до переведення в інфекційне відділення, яке за санітарними нормами розташоване окремо. Завдяки оновленню приміщень та матеріальної бази, лікарня змогла надавати кваліфікованішу допомогу та збільшити кількість пакетів медичних послуг у межах договорів з НСЗУ. Замість 16-ти наразі укладені 18 пакетів договорів. За словами керівниці лікарні, заклад планує ще більше розширити спектр послуг, враховуючи ремонт приміщень і отримане обладнання, зокрема, рентгенівський апарат.

Як розповідає представник підрядної організації Михайло Марук, у ході робіт у приймальному відділенні частково перепланували приміщення, провели внутрішні ремонтні роботи, замінили електромережі, вентиляцію, водопрові та каналізацію. Також утеплили стіни та відремонтували фасад.

– Також був збудований бокс для заїзду машин швидкої допомоги площею понад 130 квадратів. Ремонтні роботи у закладі проводилися з урахуванням усіх вимог інклюзії. Було виконано поділ на три входи, збудовані пандуси. Зроблено два санітарних вузли, які відповідають інклюзивним вимогам, – уточнює Михайло Марук.

Проєктом також передбачено упорядкування території лікарні. Було замінено частково покриття, зроблені заїзди для машин невідкладної допомоги, демонтовані старі підходи, зроблені нові підходи до майданчиків.

Джерело – Слобідський край