У Харкіській області введено військовий стан

Вранці Президент України Володимир Зеленський оголосив, що введено військовий стан по всій территорії нашої держави. Згідно законодавства, надзвичайний стан буде діяти протягом 30 діб.

У зв’язку з цим відмінено будь-які масові події на территорії держави, які можуть бути заборонені без окремої постанови суду. У своєму зверненні до народу Президент Зеленський повідомив:

Сьогодні від кожного з вас потрібен спокій, за можливості будь-ласка залишайтесь вдома. Ми працюємо, армія працює, а також весь сектор оборони та безпеки України. Без паніки, ми сильні та готові до всього та всіх переможемо, бо ми – це Україна.

Також він повідомив, що Россія здійснила удари по війсковій інфраструктурі та прикордонним загонам. В багатьох містах було чутно вибухи. Президент звернувся за допомогою до Джо Байдена і США вже формують міжнародну підтримку.

Голова Харкова Ігор Терехов також звернувся до громадян Харківщини з приводу НС:

Шановні Харків’яни та мешканці області! Прошу вас сьогодні залишатися вдома. Навчальні заклади та інші громадські установи сьогодні не працюватимуть у зв’язку з ускладненням ситуації. Громадський транспорт рухатиметься у звичайному режимі.

До мешканців Харківщини звернувся і голова ХОДА Олег Синєгубов. Він також просив мешканців області залишатись вдома та чекати особливих розпоряджень та нової інформації. За його повідомленням працюватимуть лише стратегічні об’єкти критичної інфраструктури.

За інформацією від голови МЗС Антона Геращенко, сьогоднішньому вторгненню Россії в Україну передували ракетні удари в центри військового управління Харкова та Києва.

Наразі повітряний простір над країною обмежено для громадянської авіації, а пасажири аєропортів евакуйовані через суттевий ризик.