У Харкові поліцейський брав хабарі з колег

У Харкові перед судом постане поліцейський, який за гроші допомагав колегам швидко оформлювати соціальні виплати

Про це  повідомив речник Територіального управління ДБР у Полтаві Олександр Білка.

За його даними, слідчі Територіального управління ДБР у Полтаві направили до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного із секторів Нацполіції в Харківській області, який “за відкати” прискорював оформлення соціальних виплат поліцейським.

За даними слідства, правоохоронець пропонував своїм колегам допомогу у прискоренні отримання соцвиплат, зі швидким проходженням медичної комісії для оформлення інвалідності тощо. За свої “послуги” він просив від 10 до 20% з нарахованої суми.

2 листопада 2020 року слідчі ДБР затримали поліцейського після одержання 10 тис. грн за вирішення питання виплати підвищеної вихідної допомоги та оформлення пенсії одному із поліцейських. В іншому епізоді, слідчі встановили отримання поліцейським 20 тис. грн.

Поліцейський обвинувачується у одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч.1, 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР та ДВБ Нацполіції.