У Податковій пригрозили штрафами в 85 тис. грн за отримання грошей «на карту»

За систематичне отримання грошей «на карту» без реєстрації госпдіяльності в Податковій загрожують штрафами до 85 тис. гривень з конфіскацією засобів.

Систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізособи за товари є ознакою господарської діяльності, що підлягає реєстрації. Про це заявили в ДПС.

Державна податкова служба України констатує збільшення випадків прийому оплати продавцями товарів (послуг) на карткові рахунки фізичних осіб.

«В основному продавці, що використовують зазначену схему продажу, не зареєстровані суб’єктами господарювання в установленому порядку», – зазначає ДПС.

«Такі розрахунки проводяться з грубими порушеннями податкового законодавства, продавці отримують невраховані доходи, не платять певні податки, збори і обов’язкові платежі.

У подальшому отримані кошти ймовірно використовуються на придбання контрафактних товарів, виплату заробітних плат «у конвертах» тощо.

Таке явище негативно впливає на стан наповнення державного бюджету. Крім цього, покупець ризикує придбати товар сумнівної якості без можливості його повернення і захисту своїх прав, адже розрахунковий документ на підтвердження оплати не видається.

Слід зазначити, що систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізичної особи за товари (послуги) має всі ознаки господарської діяльності, що підлягає обов’язковій державній реєстрації.

За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації передбачена адміністративна відповідальність – штраф у розмірі до 85 тис. гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення такого правопорушення (ст. 164 КУпАП).

У разі отримання пропозицій від продавців оплатити товари (послуги) на картковий рахунок фізичної особи просимо інформувати податкові органи для вжиття відповідних заходів у межах визначеної законодавством компетенції », – заявили в ДПС.