Україна переходить на електронні лікарняні

Україна з 31 серпня повністю перейде на електронні лікарняні. До цього в країні буде діяти перехідна модель. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у своєму Facebook.
«Повний перехід всіх медичних установ країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня 2021 року. До 31 серпня буде працювати перехідна модель введення е-лікарняних », – написав міністр.
За його словами, це означає, що лікарі будуть формувати листки непрацездатності в електронному вигляді, але пацієнти отримуватимуть на руки паперові листки.
«Рішення про вид документа, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності, буде приймати лікар відповідно до вимог МОЗ. Звичайно, введені зміни не можуть заробити відразу, для цього потрібен час, навчання і роз’яснення для медичних працівників і всіх, хто причетний до цього процесу. Але, хочу запевнити, що ми зі свого боку готові підтримувати і додатково пояснювати при необхідності. Адже, міністерство йде до того, щоб зробити процес отримання лікарняного максимально зручним і прозорим », – заявив Ляшко.