Україна просить Туреччину закрити прохід для кораблів Россії

Україна офіційно звернулась до Туреччини з проханням закрити прохід для кораблів Россії через проливи Босфор та Дарданелли. Про це сьогодні повідомив посол України до Туреччини Василь Бондар. У своєму зверненні він заявив:

Зараз найважливішою задачею є підтримка України. Тому я звернувся до турецької влади та народу з проханням допомогти Україні в цей скрутний час. Ми просимо Туреччину допомогти нам закрити повітряний та морський простір для російських військових літаків та кораблів через Дарданелли та Босфор. Мною вже надіслано офіційний запит турецькій стороні.

Також посол Бондар закликав Турреччину запровадити санкції відносно активів Росії на території Туреччини щоб позбавити РФ можливості заробляти кошти на підтримання війни.

Як повідомив у Twitter міністр МЗС України Кулеба, наразі Туреччина всебічно підтримує України в цей скрутний час. За словами Дмитра Кулеби, обговорюються практичні кроки по відновленню безпеки Чорноморського регіону від агресивних дій Росії. Очікуються рішучі дії по цьому питанню. Міністр наголосив, що в небезпеці знаходиться не лише Україна, а й Туреччина.

Ситуація на Чорному морі станом на ранок цього дня

Українська Державна погранична служба повідомила, що зараз острів Зміїний захоплено Россією. На острові зруйнована інфраструктура, а зв’язок з прикордонними службовцями втрачено. Зміїний обстріляли з бойової авіації та корабельного озброєння.

Зараз Держпогранслужба, спільно з Нацгвардією та ЗСУ, робить усе можливе, щоб зупинити просування ворогу.