Українські виробники скла зупиняють роботу через ціни на газ

Три українські скляні заводи припинили виробництво, решта перейшли в стадію технологічного простою, щоб не зупиняти печі. Про це повідомила профільна організація “Скло України”.

Причиною початку зупинки підприємств стали дуже високі ціни на газ, які становлять до 50 відсотків собівартості скляної продукції. Через це критично зростає вартість товарів, і ті залишаються незатребуваними. Додатковим ударом по галузі став імпорт скляних виробів із країн, де ціни на енергоносії нижчі, іноді — удесятеро.

В організації попередили, що скляні заводи стають збитковими, по суті, вони знаходяться на стадії банкрутства та повного закриття. Під загрозою залишитись без роботи перебувають 12 тисяч людей, постраждають і суміжні галузі.

У зв’язку з цим представники галузі просять уряд розробити та впровадити цільову програму підтримки, у тому числі через надання антикризових кредитів, та створити цільовий фонд для компенсацій цін на газ для скловиробників. Серед інших варіантів — допуск скляних заводів до аукціонів із продажу природного газу за пільговими цінами та застосування заходів нетарифного регулювання, щоб ускладнити імпорт виробів зі скла за допомогою антидемпінгових мит.