Укрпошта більше не буде доставляти пенсію

З 1 вересня 2021 року, згідно з рішенням уряду, пенсії будуть нараховуватися більшості пенсіонерів на рахунки в банки. До 1 вересня людина може самостійно вибрати один з 42 уповноважених банків, який відповідає її вимогам.

На автоматичний перехід розраховувати не варто – кожному пенсіонеру доведеться написати відповідну заяву.

– Ми не можемо перевести людину на обслуговування в банк автоматично, оскільки нам потрібен номер рахунку, на який йому буде перераховуватися пенсія, – пояснює заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області Тетяна Піпченко. – Пенсіонеру необхідно принести до Пенсійного фонду заяву із зазначенням номера наявного банківського рахунку. Якщо рахунки немає, то при його відкритті банк самостійно передає інформацію до Пенсійного фонду. Причому людина зможе в будь-який момент змінити уповноважений банк за власним бажанням.

При цьому існує певний перелік пенсіонерів, яким пенсію як і раніше буде приносити додому листоноша. У список входять: люди з інвалідністю першої групи; люди, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду; пенсіонери старше 80 років; одержувачі державної соціальної допомоги, тобто ті, у кого немає права на пенсію; громадяни, які отримують допомогу по догляду.