“Укрзалізниця” ввела плату за друк квитків

Укрзалізниця додала ще одну статтю витрат для своїх клієнтів. Платити доведеться за послугу, яка раніше входила до стандартного сервісу перевізника, а саме – друк квитка. Така «розкіш» тепер коштуватиме пасажирам 12 гривень.

Інформацію про нововведення національного перевізника оприлюднив на особистій Facebook-сторінці журналіст Олександр Рудоманов. До свого допису він додав також фото роздрукованого проїзного документа.

Як виявилося, нове правило запроваджено ще у грудні 2021 року. Роздрукувати свій електронний квиток можна буде у касі будь-якого залізничного вокзалу України. Вартість такої послуги справді становить 12 гривень. Причому у ціну паперової версії квитка закладено не лише ціну друку – 10 грн, а й ПДВ у розмірі 2 грн.

У самій Укрзалізниці інформацію також підтвердили. Проте ні на офіційному сайті перевізника, ні на його сторінках у соцмережах жодних даних про нову платну послугу немає. При цьому в правилах купівлі квитків онлайн-перевізник зазначає, що друкувати електронний квиток ні в касі, ні самостійно не потрібно.

Друк квитка зараз дійсно послуга не надто популярна. Адже більшість українців уже давно їздять по електронним проїзним документам. Такий квиток знаходиться у смартфоні мандрівника, тому його неможливо втратити чи забути вдома. А для перевірки електронних проїзних документів кожен провідник «Укрзалізниці» має зчитувач QR-коду.

Таким чином, паперовий квиток може знадобитися лише громадянам, які не мають смартфонів, які купили квиток, наприклад, із домашнього комп’ютера. Також послуга буде актуальною для українців, які подорожують у справах або відправляються у відрядження. Адже після поїздки вони мають надати свій квиток роботодавцю.