В 2021 році з України виїхала рекордна кількість громадян

Протягом 10 місяців поточного року Україну залишили і досі не повернулися понад 600 тисяч громадян. Це рекордний показник протягом останніх 11 років. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот”.

«У першій половині десятих років Україна щороку втрачала близько 500 тис. людей. Після 2014 року щорічна кількість неповернених помітно знизилася, але рахунок все одно йшов на сотні тисяч», – йдеться у повідомленні.

Згідно з опублікованою статистикою, коронавірусний 2020 був єдиним з позитивним сальдо. Торік українців, які повернулися додому, було на 80 тисяч більше, ніж тих, хто виїхав.

«Загалом з 2011 по 2020 роки до країни не повернулися 2,6 млн. громадян України», – йдеться у повідомленні.

Незважаючи на нинішні показники, якщо у листопаді-грудні не буде масового повернення українців додому, то сукупне негативне сальдо за 11 років становитиме понад 3,3 млн. людей.

За даними опитування, кожен четвертий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію роботи за кордоном: працювати без офіційного оформлення та навіть у закритому приміщенні без можливості його покинути; перетнути кордон незаконним способом; віддати свій паспорт, телефон та особисті речі роботодавцю.

Протягом 2019-2021 років, за даними опитування, 46 тис. українців постраждали від торгівлі людьми: близько двох третин із них потрапили у мережі торговців людьми за кордоном.

За оцінками, майже 1,2 млн. українців працювали за кордоном у 2021 році, що перевищує показник 2019 року на 11%. Серед цих людей 42% було працевлаштовано неофіційно (два роки тому ця частка становила 30%).