В Україні дозволили отримувати водійські права онлайн

У середу, 15 вересня, на засіданні Кабміну затвердили проект постанови, згідно з яким в Україні навчання, підвищення кваліфікації та переатестацію водіїв в автошколах дозволили проводити онлайн, а замовити права можна через “Дію” і отримати їх в найближчому відділенні пошти або кур’єром.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що за допомогою такого формату навчання буде зменшений ризик поширення коронавирусной інфекції, що актуально під час пандемії. Тим більше, що стосовно реалізації права на дистанційний режим навчання зверталися з численними проханнями народні депутати та інші громадяни.

Підготовка та перепідготовка водіїв тепер може проходити за допомогою єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ. Коли уповноважена установа реєструє список груп в єдиному реєстрі МВС, то необхідно повідомити в найближчий територіальний сервіс міністерства про плани навчати учнів дистанційно. Про це передає прес-центр відомства.

Навчання теоретичної частини на отримання водійських прав в онлайн-режимі буде проходити в групах до 10 осіб. При цьому, практичну частину треба здавати особисто.

Крім того, за бажанням, при заміні водійських прав їх можна замовити через електронний кабінет водія на порталі МВС або мобільний додаток “Дія”. Права доставлять, на вибір, або поштою (Укрпошта), або кур’єром. Такий спосіб отримання документів є куди більш безпечним в умовах пандемії, адже зменшує контакти з іншими людьми.