В Україні планують садити у в’язницю за підробку COVID-документів на строк до 8 років

В Україні планують посилити покарання за виготовлення та використання фальшивих документів щодо вакцинації від коронавірусу. Максимальний термін покарання за подібні злочини народні депутати пропонують запровадити у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. Про це заявив комітет Верховної ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в ефірі “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі Україна.

– Якщо це багаторазове порушення щодо фальсифікації документів – це до 8 років позбавлення волі. Це щодо тих, хто виготовляє. Для тих, хто користується, там адміністративна відповідальність також посилюється, там – до 50 тисяч гривень, – заявив Радуцький.

За його словами, відповідний законопроект нардепи мають розглянути на позачерговому засіданні парламенту, що відбудеться 2 листопада.

Законопроект щодо внесення змін до Кримінального кодексу для посилення відповідальності за підробку документів про вакцинацію від коронавірусу Кабінет міністрів схвалив на засіданні 22 вересня. Цей документ передбачає штраф від 17 до 34 тисяч грн. або обмеження волі до 2 років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи, а також штраф у 68 тисяч грн. або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення. За підробку подібних документів з метою розповсюдження автори законопроекту пропонують запровадити штраф до 170 тисяч грн. або позбавлення волі до 3 років.