В Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про захоплення їх нерухомості або бізнесу

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який став радником тимчасово виконуючого обов’язки голови СБУ Івана Баканова.

«Ми хочемо створити систему, яка буде повідомляти громадян про те, що їх майно переходить комусь іншому», — зазначив Дубілет.

За його словами, цю реформу можна розбити на три частини.

По-перше, планується дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно підписуватися на повідомлення про те, що їх нерухомість чи бізнес змінює власника.

  

«Зараз подібний сервіс є, але він а) платний; б) стосується тільки нерухомості, і то не всієї. Наша мета — зробити сервіс безкоштовним, що охоплює всі види майна і доступним через різних провайдерів», — пояснив Дубілет.

По-друге, у планах — навчитися повідомляти громадян, навіть якщо вони не підписалися.

«Яким би простим сервіс підписки не був, більшість громадян на нього не підпишуться. Тому ми ставимо перед собою завдання навчитися надсилати їм повідомлення в будь-якому випадку», — зазначив він.

Дубілет зазначив, що складність полягає в тому, що в Україні немає «нормального реєстру з контактними даними громадян». Тому планується інтегруватися з бюро кредитних історій, у яких є контактні дані більшості громадян.

По-третє, планується повідомляти про підготовку угоди, а не тільки про вже здійснені.

  

«Якщо вашу квартиру або бізнес вже віджали, то процес повернення може бути довгим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримували повідомлення про реєстраційну дію ще на етапі підготовки», — зазначив радник в. о. обов’язки голови СБУ.

Він додав, що одночасно треба дати можливість громадянам загальмувати таку угоду.

«Наприклад, шляхом спрощення процедур подання скарги в анти-рейдерську комісію при Мін’юсті. Втім, ми розуміємо, що це може призвести до зловживань з боку продавців, так що будемо впроваджувати акуратно», — пояснив Дубілет.

Джерело: Укрмедіа