В Україні планують закрити десятки пологових будинків

В 2022 році в Україні закриють частину пологових будинків. Це пов’язано із новими вимогами щодо кількості пологів, які висунула Національна служба здоров’я. Під скорочення потраплять медустанови, де народжується менше ніж 150 дітей на рік, — їх у країні налічується майже 70. Така ініціатива покликана зменшити смертність немовлят в Україні.

На думку чиновників, якщо пологів небагато, лікарі втрачають потрібну кваліфікацію. Як зазначається, за рік в Україні померло 1469 новонароджених — цей показник є вищим, ніж у країнах ЄС.

Президент Асоціації неонатологів Тетяна Знаменська зазначає, що навіть 150 пологів на рік замало для того, щоб підтримувати кваліфікацію лікарів на найвищому рівні.

«У регіонах потрібно залишати медзаклади, де 300 пологів та більше на рік», — вважає Знаменська.

Саме з таким мінімальним показником можуть працювати пологові будинки в Євросоюзі. Проте у Національній службі здоров’я до таких кардинальних змін не готові.

«З цих 70, 30 приймають менше 50 пологів на рік. Ми не говоримо про пологові будинки. Ми говоримо про пологові відділення у лікарнях», — пояснила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Такі відділення не зможуть підписати угоди з НСЗУ, тому не отримають фінансування та мають закритися. А тим хто залишиться, у відомстві з 2022 року обіцяють підняти тариф за пологи з 10 до 15 тисяч гривень.