В Україні подорожчає інтернет

Найближчим часом на 20% зростуть тарифи за користування інтернетом. Про це повідомили в Інтернет Асоціації України.

Інтернет-провайдери пов’язали зростання тарифів на свої послуги з введенням мита на імпорт кабельної продукції для прокладання телеком-мереж.

В Інтернет Асоціації вважають, що впровадження мита на імпорт кабелю спровокує монополізацію ринку кабельної продукції, коли на ринку залишиться обмежене коло вітчизняних виробників.

Це призведе до дефіциту, підвищення цін і погіршення якості продукції, оскільки в будівництві нових телекомунікаційних мереж частка кабелю досягає 90%.

«Українські виробники не можуть задовольнити на 100% попиту. Також слід зазначити, що мито накладається на 100% кабельної продукції, а українські виробники не виробляють 100% – є такі види, які не виробляються в України. Це призведе до дорожчання на ринку і для споживачів в кінцевому підсумку», — зазначив голова правління ІнАУ Олександр Савчук.

В Асоціації зазначили, що критична ситуація виникла через спірне рішення Окружного адміністративного суду Києва, який практично «відкрив дорогу впровадження неринкового мита на кабельну продукцію» в розмірі 20%. А через це вже зростуть тарифи.

У підсумку щоб вижити самим, інтернет-провайдери вирішили перекласти відсотки за кабель на плечі користувачів, підвищивши абонплату на 20% ближче до нового року.