В Україні призупинили закупівлю ноутбуків для вчителів через корупцію

Міністерство освіти і науки та Міністерство цифровий трансформації вирішили перевірити всі договори на закупівлю ноутбуків для вчителів, оскільки Служба безпеки України виявила спробу розікрасти виділені гроші. Про це 13 вересня, розповіли представники міністерств та СБУ.
“Тендери вже були запущені на 57 тисяч ноутбуків, і ми отримали від СБУ інформацію про те, що є певна ймовірна корупційна схема на 300 мільйонів гривень. Зараз ми направили всі договори по всій країні на повторну експертизу. Ми не зупиняємо цю субвенцію і не зупиняємо договори – просто проаналізуємо повторно всі умови і всі деталі “, – розповів міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.
За словами виконуючого обов’язки начальника департаменту кібербезпеки Іллі Вітюка, корупційну схему хотіли провернути “окремі люди”, які представлялися уповноваженими Мінціфри. Вони нібито домовлялися з імпортерами і продавцями комп’ютерів про завищення цін на 30%.
“Всі регіони хотіли поділити. Учасникам ринку було відомо, де і хто повинен був виграти. На жаль, бізнес звик до відкатів, тому підприємці, принаймні деякі з них, погодилися на схему. Ми попередили Міністерство цифровий трансформації і Міністерство освіти і науки . Разом ми провели неформальну нараду, на яку запросили близько 30 учасників IT-ринку. Там ми розвіяли міф про те, що зазначена схема кришується Мінціфри і закликали всіх учасників відмовитися від протиправних дій “, – пояснив Вітюк.
Підозр поки нікому не пред’являли, але СБУ вирішила супроводжувати всі тендери на закупівлю ноутбуків до їх завершення.