В Україні вилучатимуть автомобілі за систематичні порушення ПДР

Останнім часом в Україні сталося кілька великих аварій на дорогах, які мали серйозний суспільний резонанс та забрали життя кількох людей. Однією з основних причин ДТП в Україні досі залишається перевищення швидкості.

Так, нещодавно було ухвалено рішення про те, що у систематичних порушників швидкісного режиму забиратимуть автомобілі. Поки що йдеться лише про тих водіїв, яких їздять вулицями міста зі швидкістю понад 150 км/год. Вилучатимуть автомобіль лише в тому випадку, якщо порушник не сплачує штрафи за перевищення швидкості.

Реалізація цієї ініціативи ляже на плечі МВС та Виконавчої служби України. Першими це нововведення випробувать на собі водії Харкова, після цього систему вилучення автомобілів зазнають у Києві і якщо все буде успішно, то вилучення почнуть проводити у автомобілістів в інших містах України.

“Тригером до такої радикальної позиції Мін’юсту у справах щодо боржників, які не сплачують штрафи за порушення правил дорожнього руху через значне перевищення швидкості, стали резонансні ДТП у Харкові. Виконавча служба за наявності законних підстав ініціюватиме і проводитиме спільно з працівниками МВС вилучення за борги автомобілів таких порушників, якщо людина дозволяє собі їздити містом зі швидкістю понад 150 км/год, то вона повинна за це відповідати, особливо за умови, що вона не тільки порушує швидкісний режим, але й не сплачує штрафи. Водії з такою манерою пересування наражають на небезпеку звичайних громадян”, – заявив заступник Міністра юстиції у виконавчій службі Андрій Гайченко.