В Україні вперше провели пересадку серця дитині

Вперше в Україні провели трансплантацію серця 13-річній дитині. Пересадку провели у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, повідомив ввечері 21 вересня директор Інституту серця Борис Тодуров.

«Вперше в Україні трансплантація серця дитині 13 років. Ми знову у львівській лікарні швидкої допомоги. Сьогодні одномоментно проходить трансплантація серця, легень, печінки, нирок, рогівки ока. Працює спільна команда київських, львівських і польських спеціалістів. Дякуючи Олегу Самчуку і його дружній команді, це стало можливим у нашій країні. Десятки спеціалістів з різних центрів працюють чітко, як відлагоджений механізм. Це моя 20 трансплантація», – написав у Facebook Борис Тодуров.

Як повідомили згодом у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Льова, серце пересадили 13-річному Максиму з Волині, який у липні цього року раптово переніс інсульт. Трансплантацію провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця, до якої увійшов львівський кардіохірург Віталій Петров.

Донором органів став 54-річний чоловік, який помер від інсульту. Його сім’я дала згоду на забір органів.

В Україні вперше провели і пересадку легень. Їх пересадили 56-річному львів’янину Віктору, який важко хворів і був кисневозалежний. Трансплантацію легень провела команда, до якої увійшли львівські і польські лікарі. На рахунку польських колег більше сотні пересадок легень. Вони приїхали до Львова з міста Забже, з Сілезького центру хвороб серця, де команда львівських трансплантолгів неодноразово проходила стажування.

Печінка дісталася 37-річній львів’янці Марії, у якої був цироз. Пересадку провели хірурги з київської лікарні “Феофанія”.

Нирки отримали 40-річний Юрій з Донеччини і 45-річний Віталій з Тернопільщини. Обоє чоловіків були на діалізі. Пересадку провели лікарі львівського Центру трансплантології, яку очолив Максим Овечко.

Вилучену рогівку ока планують трансплантувати найближчим часом.

За словами лікарів, усі трансплантації пройшли успішно.