В Україні вводять «податок на Google»

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №4184, який, зокрема, зобов’яже інтернет-гігантів, які працюють в Україні, платити податки в український держбюджет.

Документ підтримали 283 нардепа, передає прес-служба Ради.

Відзначається, що закон спрямований на збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування ПДВ нерезидентів, які надають фізособам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України.

А також – на створення сприятливих умов ефективного, але не обтяжливого адміністрування для бізнесу і держави процедур, пов’язаних зі сплатою податку.

Документ, зокрема, передбачає, що міжнародні компанії, які діють в інформаційному просторі України і заробляють на мережевий рекламі, будуть платити податки в Україні, зокрема ПДВ.

При цьому підкреслюється, що проект не буде стосуватися простого користувача соцмереж та пошукових сервісів.

Законопроект також визначає поняття “електронні послуги” і уточнює місце їх поставки, крім цього – встановлює особливості реєстрації нерезидента як платника податків, визначає базу, терміни сплати податку, подання податкової звітності, оскарження рішень контролюючих органів.

Крім цього, він передбачає сплату податкового зобов’язання нерезидентом у валюті, спрощену процедуру реєстрації платника ПДВ – нерезидента (може відбуватися віддалено).

Також передбачається звільнення нерезидентів від обов’язку реєструвати податкові накладні.

Законопроект виключає норму з Податкового кодексу, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та / або розповсюдження реклами повинні платити податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок.

А також – звільнені від оподаткування ПДВ поставки електронних послуг шляхом надання доступу до електронних освітніх (навчальних) ресурсів в рамках надання освітніх послуг.

Документ включає нерезидентів в перелік осіб, які реєструються платниками ПДВ і встановлює правила визначення місця поставки електронних послуг (B2C).