В Україні змінять порядок отримання пенсій

В Україні з вересня 2021 року планується перевести всі пенсійні нарахування на банківську карту одержувача виплат. При цьому доставка додому співробітниками “Укрпошти” буде здійснюватися тільки пенсіонерам I групи і тим, хто старше 80 років. Всім іншим доведеться вибирати банк. Подробиці розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко. Про це він заявив на телеканалі “Україна 24”.

При масовому переході українських пенсіонерів на отримання пенсій через банківські карти їм запропонують десятки банків на вибір.

“До 1 вересня людина може абсолютно чітко вибрати один з понад 40 уповноважених банків, який для нього буде зручний, відповідає вимогам. На сьогоднішній день це майже 70% пенсіонерів, які отримують виплати через банківські установи, вибрали свій банк самостійно”, – розповідає чиновник.

За його словами, перевести отримання пенсійних виплат на банківську карту можна в один дотик.

“У нас існує процедура проведення цього заходу в один дотик. Пенсіонер або одержувач соціальної допомоги вибирає банківську установу, звертається туди, оформляє рахунок, інформація про цей рахунок надходить з банку самостійно в орган, який забезпечує виплату. Людині нікуди ходити не треба”, – повідомив заступник міністра.

Музиченко додав, що якщо громадяни до вересня не виберуть банк, то орган, який здійснює виплату, самостійно відкриє банківські рахунки для таких громадян і проінформує їх про це.