В Україні змінюється система оцінювання знань в початковій школі

Міносвіти затвердило рекомендації по оцінці результатів навчання школярів 1-4 класів. Відповідний наказ і текст рекомендацій опублікований на сайті МОН.

“Однією з ключових змін в оцінці є підхід до вираження оцінки. На заміну узагальненої бальної оцінки навчальних досягнень учнів на уроках / курсу запропоновано використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учня / учениці по предмету вивчення, інтегрованого курсу, яка крім оціночного судження про досягнення може ще називати і рівень результату навчання “, – сказано в повідомленні.

Як стало відомо, рекомендації вводять поняття “вербальної оцінки” (оціночне судження) і “рівневої оцінки” (оціночне судження із зазначенням рівня результату). Вербальну і рівневу оцінку можна висловлювати як усно, так і письмово.

Рівень результату навчання рекомендується визначати з урахуванням динаміки його досягнення і позначати буквами – “початковий” (П), “середній” (С), “достатній” (Д), “високий” (В).

Відзначається, що результати оцінки особистісних досягнень учнів в 1-4 класах рекомендується висловлювати вербальної оцінкою, об’єктивних результатів навчання в 1-2 класах – вербальної оцінкою, в 3-4 класах – або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.

Уточнюється, що нова система дозволяє забезпечити об’єктивність і точність результату оцінювання і покликана допомогти формувати оціночні судження і визначати рівень результату навчання, пояснили в міністерстві. Крім того, оцінка є конфіденційною інформацією, доступною тільки для учня / учениці і його / її батьків (або осіб, які їх замінюють).

Рекомендується враховувати, що формулювання оцінки починається з перших днів навчання в школі і триває постійно.