В Україні знову дорожчатиме соняшникова олія

В Україні ціни на соняшникову олію знову можуть піти вгору. В першу чергу це пов’язано з погодними умовами, які сильно впливають на зростання ціни на соняшник. У Дніпропетровській і Запорізькій областях довелося зупинити кампанію з прибирання соняшнику через несриятливі погодні умови.

А це в свою чергу призвело до того, що соняшник виявився в дефіциті на внутрішньому ринку для закупівлі переробниками і трейдингової компанії. І саме цей дефіцит сприяє тому, що ціни починають знову підніматися.

Крім цього, на ціну впливає зовнішній ринок. Україна виробляє більше 6 мільйонів тонн олії, а з них тільки близько 400 тис споживається тут. В результаті виходить, що місцевий ринок для виробника не грає вирішальної ролі, а тому ціни визначає ринок зовнішній.

Головні покупці української олії – це країни Євросоюзу, Індія і Китай. Якщо інші масла, такі як соєве, дорожчають, іноземні покупці більше споживають соняшникова та таким чином піднімають його ціну.

За даними Держстату, в червні цього року соняшникова олія коштувала на 80% дорожче, ніж в червні 2020 року. Експерти прогнозують, що восени пляшка олії подорожчає до 100 грн.