В українців хочуть відібрати право на безкоштовну землю

21 квітня на засіданні Кабінету Міністрів було погоджено законопроект, згідно якого вносяться зміни в закон про консолідацію земель сільськогосподарського призначення та деякі інші земельні закони.

В документі йдеться про об’єднання ділянок різних власників, причому, не виключається навіть примусове укрупнення. А у разі, якщо власник невеликого паю відмовиться добровільно продати чи обміняти його, то зробити це його можуть примусити через суд.

Якщо цей закон буде прийнято, то під укрупнення можуть потрапити й так звані «покинуті» ділянки, тобто ті, які власник протягом певного часу не оброблює. Якщо такий пай межує з фермерською землею, то фермер матиме право вимагати від власника продати чи обміняти його наділ. У разі відмови, він зможе домогтися права на ділянку через суд.

Пропонуючи закон в такій редакцій, законотворці  запевняють, що дбають про розвиток вітчизняного агросектору, але в сучасних українських реаліях, це може призвести до справжніх земельних воїн. До речі, правові норми для такого відбирання землі вже є. Це Закон про консолідацію землі, в якому чітко прописано, що селянин зобов’язаний використовувати свою ділянку лише за цільовим призначенням. А у разі, якщо він землю не обробляє, то повинен її продати.

 

Окремим пунктом проєкту депутати пропонують прибрати з діючого Закону «Про особисте селянське господарство» частину статті 5, в якій прописане право українців використовувати для ведення особистого селянського господарства 2 га землі, на які згідно Закону має право кожен громадянин України.