Верховна Рада не підтримала посилення кримінальної відповідальності за підробку COVID-сертифікатів

25 січня нардепи у другому читанні провалили голосування за законопроєкт, який передбачав запровадження кримінальної відповідальності за підробку COVID-сертифікатів.

Також документ не надіслали на повторний розгляд із подальшим повторним голосуванням під час другого читання, повідомляє сайт ВР.

Що передбачав законопроєкт про кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів:

  • відповідальність за використання явно підроблених документів, що підтверджують проведення вакцинації проти особливо небезпечних інфекцій. Покарання передбачало від 17 тисяч до 34 тисяч гривень чи обмеження волі на строк до двох років.
  • відповідальність за внесення медичним працівником свідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень. Покарання передбачало від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
  • відповідальність за виготовлення з метою збуту, збуту підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень. Покарання передбачало штраф від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до трьох років.