Верховна Рада не підтримала повернення до пільгового тарифу на електроенергію

Верховна Рада на позачерговому засіданні відхилила постанову, яка пропонувала доручити Кабінету міністрів України невідкладно змінити фіксовані ціни на електроенергію для побутових споживачів і повернути пільгові 100 кВт. За проект постанови проголосували тільки 174 народні депутати.

Проєктом постанови тариф на перші 100 кіловат мав становити 90 копійок. Зміни мали бути внесені в частині встановлення тарифу на електроенергію населенню (у тому числі яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами) (зокрема і в сільській місцевості) за обсяг, спожитий до 100 кВт на год електроенергії на місяць (включно) в розмірі 0,90 грн за 1 кВт на год (з податком на додану вартість).

Автори законопроекту стверджували, що його ухвалення дозволило б зменшити ціни на електроенергію для найбідніших споживачів.

Раніше не підтримувати запропонований законопроект у зв’язку з тим, що «вже реалізовано парламентські заходи реагування щодо питань, які пропонується врегулювати проектом постанови» закликав Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.