Верховна Рада підтримала закон про масову амністію ув’язнених

У четверг Верховна Рада України ухвалила законопроект №5249. За ним з нагоди 30 річниці незалежності України у виправних установах пройде масова амністія ув’язнених. Заплановано звільнити 1173 особи, що відбувають покарання. Законопроект підтримали 310 депутатів з необхідних 226. Утримались 13 народних обранців, 1 проголосував проти і 32 були відсутні.

Авторство законопроекту належить депутату від партії “Слуга народу” Юлії Яцик, яка зазначила що амністії до Дню Незалежності не проводились вже 4 роки. У пояснювальній записці важливість амністії аргументується так:

В умовах жорсткої економії коштів державного бюджету та значного дефіциту місць в установах для відбування покарання, амністія дозволить звільнити площі позбавлення волі та знизити витрати на утримання в цих установах.

В першу чергу під амністію підпадають неповнолітні особи, вагітні жінки, інваліди, пенсіонери та ветерани бойових дій. Також амністовані можуть бути чоловіки що мають дітей молодше 18 років чи маючих інвалідність, а також особи в котрих батьки старші за 70 років.

Амністованими можуть бути громадяни, що засуджені за умисне завдання шкоди менше ніж на 10 років. За ненавмисні дії загальний строк покарання не може перевищувати 12 років. Амністія можлива для засуджених громадян що відбули більшу половину строку, а також тих, кому залишилось відбувати покарання менше 1 року.

Амністія може росповсюджуватись і на військовослужбовіців, що перебувають в дисциплінарних батальйонах за не тяжкі злочини чи скоїли їх вперше, за умови що вони відбули більшу половину строку покарання.