Верховна Рада ухвалила скандальний закон №5600, згідно з яким в Україні зростуть податки

Верховна Рада ухвалила законопроект №5600 щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету у другому читанні. Проект закону підтримали 255 депутатів: 210 депутатів із фракції «Слуга народу», двоє із фракції «Батьківщина», 18 – з фракції «За майбутнє», 19 із фракції «Довіра» та шість позафракційних.

Документ №5600 стосується як підприємств, так і громадян України та набирає чинності з 1 січня 2022 року у разі підписання президентом.

Податки громадян


Зокрема, законом запроваджується мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Також встановлюється 18% податку на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 гривень).

Документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що надає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 га до 0,5 га.

Законом виключаються із платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Нерухомість

Згідно з документом, дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%.

Бізнес


Крім того, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи – боржника за кордон. Законом передбачається встановлення обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів – боржників за межі України у разі невиконання податкового обов’язку.

Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.