Верховна рада України ухвалила закон про вільне володіння зброєю

Сьогодні у першому читанні Верховною радою України ухвалено закон про вільне володіння вогнепальною зброєю. На сьогоднішньому пленарному засіданні Верховна рада прийняла законопроект №5708. Він дозволяє обіг вогнепальної зброї серед населення, виключаючи короткоствольні види.

За закон проголосували 274 народні обранці. Також передбачається використання зброї громадянами у крайніх випадках для самозахисту. Вільне носіння зброї цим законом не дозволяється, лише зберігання, за виключенням надзвичайних ситуацій.

Документ урегульовує правила ввезення та тимчасового вивозу вогнепальної зброї та боєзапасу для неї в Україну громадянами. Законом №5708 передбачено державний контроль за обігом вогнепальної зброї серед громадян. Також він має наступні положення:

Визначити поняття права володіння громадянською стрілецькою зброєю, порядок та умови отримання громадянами України документів про право власності вогнепальної зброї. Здійснити відповідну кваліфікацію громадянської зброї.

Документ також передбачає порядок медичного огляду про відсутність протипоказань. Встановлено обмеження відносно судимих громадян, у тому числі за адміністративними статтями законодавства. У разі відсутності будь-яких протипоказань, будь-який дорослий громадянин може набути право на володіння довгоствольною неавтоматичною зброєю.

Наразі будуть розробляти та уточнювати порядок ведення Єдиного держреєстру громадянської вогнепальної зброї. Автори закону працюють над визначенням загальних положень щодо зброї та боєприпасів, права його набуття та правила страхування відповідальності громадян, які володіють зброєю.