Вибір меблів для вітальні

Безумовно, добре мати велику квартиру чи будинок, де кожен член сім’ї матиме свою кімнату і до того ж ще одну спільну – вітальню. Але, на жаль, це доступно всім. А що робити чим у кого маленька квартира, адже гостей все одно приймати десь треба. Якщо вдало продумати інтер’єр, то навіть маленьку кімнату можна зробити дуже місткою та зручною.

15-07-08 002

Вибір дивана

Дуже часто вітальня за сумісництвом служить спальнею. У такому випадку основним предметом інтер’єру стає традиційний диван-ліжко. Тому головне його правильно вибрати:

  1. Насамперед, він має бути надійним. Найкраще, якщо каркас біля дивана буде з бука, а чохол можна буде зняти та випрати.
  2. Розкладний механізм краще вибирати простий (у вигляді книжки), але виготовлений із сталі.
  3. Основа повинна складатися із сталевих пружинних перегородок, на які зверху кладеться кокосове волокно.
  4. А колір та дизайнерські моделі слід вибирати виходячи з ваших бажань та загального стилю в інтер’єрі.

Вибір шафи

Ще одна проблема маленьких квартир – зберігання речей. Її можна вирішити за допомогою шафи-купе із дзеркальними панелями, які відображатимуть простір, тим самим розширюючи його. Двері з матового скла в шафі, створюють ілюзію його розчинення у повітрі.

Дуже недоцільно зонувати простір у невеликій кімнаті за допомогою ширм та перегородок. Для цього краще використовувати килим на підлозі, а також різнорівневу стелю. А щоб виділити зону відпочинку, використовуйте точкові галогенні світильники або торшер.

Стіл, стільці, стелаж

Якщо у вас малогабаритна квартира, купуйте меблі, що трансформуються. Це заощадить простір. Наприклад, складаний стіл. У зібраному вигляді він може слугувати тумбою під телевізор, а якщо до вас прийдуть гості, він легко перетворитися на великий обідній стіл. Маленький розсувний столик може стати “родзинкою” будь-якої вітальні.

Стільці теж можна придбати складні. Таким чином, кожен сантиметр вашого житла буде ефективно використаний.

Є ще один елемент декору, який візуально збільшить простір, не захаращуючи квартиру – це стелаж. На його полицях можна розмістити книжки чи посуд.


Використовуючи деякі дизайнерські ідеї та прийоми, можна навіть невеликий простір у квартирі зробити досить комфортним: коли планування продумане до дрібниць, у кімнатах немає зайвого, а всі меблі дуже зручні. Якщо ви власник малогабаритної квартири, це ще не привід засмучуватись. Раціонально обставлену квартиру можна порівняти зі скринькою, вони затишні та красиві.