Виробники молочної продукції попередили про зупинку виробництва через високу ціну на газ

Виробники молочної продукції попередили про зупинку виробництва через високу ціну на газ та звернулися до держави з проханням про запровадження пільгових цін на енергоносії та підписання тристороннього меморандуму з урядом, торговельними мережами та представниками галузі з приводу механізму регулювання цін. Про це повідомив голова Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський на пресконференції у вівторок.

Зазначається, що для підприємств молочної галузі ціни на газ за рік зросли майже у 12 разів: з 4,7 грн за кубометр у січні 2021 року до 50-60 грн за кубометр у грудні 2021 року.

За його словами, останні пів року молочна галузь працює на збиток, а ціни на газ у січні на енергоносії призведуть до зупинки більшості підприємств молочної галузі.

“Ми звертаємось до уряду з проханням провести зустріч та підписати тристоронній меморандум з урядом, торговельними мережами та представники харчової галузі з приводу механізму регулювання цін. Тому що навіть знизивши ціни на енергоносії, ми не зможемо підняти ціни на готову продукцію”, – повідомив глава Спілки молочних підприємств.

Крім того, група компаній Молочний альянс також попередила своїх партнерів про неможливість працювати зі збитками. Голова наглядової ради компаній Молочний альянс Сергій Вовченко зазначив, що крім цін на газ, піднялася ціна на електроенергію в 2,5 рази.

Зазначається, що ціни на таропакувальні матеріали зросли на 42%, а ціни на сировину – на 25%. Водночас ціни на готову продукцію виробники молочної продукції підняли в середньому на 7%.

“У таких умовах подальша робота даватиме нам десятки мільйонів збитків щомісяця. А це неприпустимо, тому що далі може бути тільки банкрутство. І тоді всі постраждають – від фермера до споживача”, – додав Вовченко.

При цьому виробники молочних продуктів заявили, що розуміють проблему держрегулювання ціни на газ для підприємств. Тому заводи звертаються до постачальників сировини з проханням знизити на кілька відсотків ціни на молоко. За словами Вовченка, їхня рентабельність дозволяє це зробити.

“Ми звернулися також до торговельних мереж: прийміть наші економічно обґрунтовані ціни та скоротите дебіторську заборгованість до рівня договірних умов. Ми не ставимо ультиматумів, а лише пропонуємо спільно подолати цю кризу. Від цього всі виграють на перспективу”, – повідомив він.