Як боротися із брудом у салоні автомобіля

Напевно багатьом автолюбителям добре знайома ситуації, коли під час руху по наших нерівних дорогах з усіх щілин починають летіти шматки бруду, пилу та сміття, що накопичується роками в дальніх кутах машини.  Все-таки на автомийці ми частіше миємо машину зовні, нехтуючи, або заощаджуючи, на чищенні всередині салону. Не кажучи вже про хімчистку, яка час від часу просто необхідна навіть останньому чистюлі і педанту.

На що слід звертати увагу

Якщо ж Ви все-таки вирішили заощадити та помити машину зсередини самостійно, на що слід звернути увагу насамперед:

  1. Почнемо із сидінь. Якщо Ви не використовуєте чохли, це одна з основних проблем забруднення. Використовуйте спеціальні засоби для миття крісел. Також необхідно врахувати, що більшість бруду забивається між спинкою і самим сидінням. Для очищення таких місць можна використовувати звичайні зубні щітки.
  2. Для найзавбачливіших у зазори між сидіннями можна вкладати поролоновий валик, і міняти або чистити його по мірі забруднення. Таким чином Ви довше зможете зберігати чистоту в салоні автомобіля.
  3. Вологим поролоновим валиком можна збирати шерсть свійських тварин, яких часто перевозять прямо на сидіннях. Неприбрана шерсть може спричинити неприємний запах і бруднити одяг, тому так важливо її прибирати.
  4. У теплу пору року, коли вікна часто тримають відкритими, пил, що накопичився в зазорі між склом і ущільнювачем, потрапляє в салон.Поки вікна зачинені, то все, начебто, гаразд, ніякого бруду немає і близько. Але варто опустити скло, як старі поклади летять усередину автомобіля. Будь-яка нерівність на дорозі вибиває нові клуби пилу із цих щілин. Уникнути цього можна, якщо періодично натирати стекла антистатиком, що запобігатиме накопиченню пилу в зазорах вікон.
  5. Також не буде зайвим при прибиранні салону пройтися зубною щіткою по верхніх частинах ущільнювачів, очистивши їх від старого бруду.

Як позбутися неприємних запахів у салоні

Ще одна нерідка проблема – це стійкий неприємний запах, якого буває дуже важко позбутися. Виникати він може з різних причин, але все ж таки є одним з показників забруднення повітряного фільтра. Впоратися із ситуацією допоможуть кілька упаковок активованого вугілля, залишених у салоні на ніч. Вугілля чудово вбирає запахи. Для кращого ефекту, можна завжди мати в салоні кілька упаковок таблеток, розклавши їх під крісла або в підлокітники. Старі упаковки необхідно періодично замінювати на нові.

До хімічних очисників варто ставитися обережно, так як деякі речовини, що входять до їх складу, впливають на глянцеві поверхні і руйнують зовнішню структуру пластикових поверхонь. Спробуйте використати спеціалізовані ароматичні віддушки або додавати, нейтральні за складом.