Як ділять майно міста Балаклії?

   

В результаті проведення адміністративно-територіальної реформи, Балаклійський район було приєднано до Ізюмського, з центром в місті Ізюм. А всі бюджетні організації та комунальні підприємства опинилися в підпорядкуванні Ізюмської районної ради. З перших днів свого існування Балаклійська об’єднана територіальна громада намагається їх повернути. І якщо з бюджетними установами, що перебувають в комунальній власності, проблем не виникло, то комунальні підприємства, серед яких «Балаклійський Житлокомунсервіс», повернути досі не вдалося.

Балаклійський міський голова Столбовий Іван Михайлович звернувся до депутатів Ізюмської районної ради з проханням термінового вирішення питання, щодо передачі комунальних підприємств, які займаються обслуговуванням міста Балаклія та Балаклійської об’єднаної територіальної громади, а також майна, яке розташоване на території ОТГ. Зокрема, в зверненні йшлося про передачу адміністративної будівлі колишньої Балаклійської районної державної адміністрації, з метою розміщення в ній відділів, управлінь та інших структурних підрозділів Балаклійської міської ради.

Зокрема, необхідність передачі цього комунального підприємства «Балаклійський Житлокомунсервіс» пов’язана зі збереженням робочих місць (наразі на підприємстві працює понад 180 чоловік) та забезпеченням сталого функціонування комунального господарства міста (прибирання вулиць, обслуговування житлових будинків, розташованих в місті, своєчасний вивіз сміття, благоустрій міста), чим це підприємство і займалося протягом багатьох років.

Зазначимо, що після ліквідації Балаклійської районної державної адміністрації та Балаклійської районної ради колишнє керівництво району не спромоглося самостійно передати зазначене комунальне підприємство та нерухоме майно на баланс Балаклійської міської ради. В зв’язку з цим з початку 2021 року все майно та комунальні підприємства, засновниками яких була Балаклійська районна рада були передані до Ізюмської районної ради.

На сьогоднішній день виникла критична ситуація, через яку КП «Балаклійський Житлокомунсервіс», маючі величезні податкові борги, не в змозі стало виконувати свої функції на території міста. Тому, мер міста і звернувся до Ізюмської районної ради з проханням термінової передачі зазначеного підприємства.

Зазначимо, що в січні 2021 в приміщені Балаклійської міської ради нові власники комунальних підприємств колишнього Балаклійського району, зокрема, посадові особи Ізюмської районної ради: голова Дуванський Сергій Володимирович та заступник голови Шутько Сергій Павлович, голова Балаклійської міської ради Столбовий Іван Михайлович, голова Савинської ОТГ Матвієнко Юрій Миколайович та голова Донецької ОТГ Наздрачов Анатолій Петрович, відповідно до чинного законодавства, провели нараду, щодо поділу майна комунальних підприємств Балаклійського району. Під час цього засідання було досягнена домовленість, що майно буде розподілено відповідно до його територіального розташування.

Щодо КП «Балаклійський Житлокомунсервіс» питання було вирішено однозначно – Донецька та Савинська територіальні громади на майно не претендують. Це рішення зазначено в протоколі наради. Щодо поділу майна КП «Балаклійський водоканал» та КП «Балаклійські теплові мережі», то доля цих підприємств буде вирішуватися ще певний період часу. Це пов’язано з тим, що зазначені підприємства мають, як рухоме, так і нерухоме майно, а також великі борги. Тож, якщо майно може буде розподіленим між громадами, пропорційно мають розподілятися і наявні боргові зобов’язання.

Після цієї наради були підготовлені відповідні документи, які направили на розгляд Ізюмської районної ради. Однак, ще до початку сесії була проведена комісія з питань житлово-комунального господарства на якій було розглянуте це питання.

На комісії були присутні представники Савинської та Донецької об’єднаних територіальних громад, які за короткий проміжок часу чомусь повністю змінили свою думку та почали претендувати на рухоме майно комунальних підприємств, в тому числі сміттєвози, трактори, автокрани, аварійні машини та інше майно, яке наразі перебуває на балансі «Балаклійського Житлокомунсервісу». Для цього вони написали відповідні листи до голови Ізюмської районної ради Дуванського Сергія Володимировича.

Однак при цьому, ними було зазначено, що вони розраховують отримати вказане в зверненні майно, а від розподілу боргів комунального підприємства вони відмовляються, пропонуючи залишити їх Балаклійській об’єднаній територіальній громаді.

На нараді їм неодноразово пропонували забрати нерухоме майно та частину боргу (боргові зобов’язані та податковий борг), який склався в КП «Балаклійський Житлокомунсервіс». Наразі його сума складає понад 8 млн. грн.

В зв’язку з тим, що підприємство досі не передано на баланс Балаклійської об’єднаної територіальної громади його функціонування і фінансування виявилося ускладненим.

На нараді також виступив тимчасово виконуючій обов’язки директора КП «Балаклійський Житлокомунсервіс» Журава Валерій Іванович. Він зазначив, що метою створення КП було обслуговування виключно міста Балаклія. Ні про який район мови не йшлося. Під час придбання всього майна (сміттєвози, автовишки, газонокосарки та інше), призначенням в платіжних документах було обслуговування безпосередньо міста Балаклія. Тож, чому посадові особи Савинської та Донецької селищних рад претендують на нього, не зрозуміло.

Крім того, Балаклійська районна адміністрація не спромоглася освоїти кошти в розмірі 39 млн. грн., передавши ці залишки Ізюмській районній раді. Разом з тим Савинська та Донецька селищні ради мають власні житлово-комунальні підприємства і до остаточної ліквідації Балаклійського району, потреби в техніці та устаткуванні, необхідного для обслуговування їх ОТГ у них не було, бо ніяких запитів до Балаклійської РДА про необхідність придбання рухомого майна та техніки не надходило. Хоча маючі величезні залишки коштів райдержадміністрація могла б їм придбати необхідне майно. Питання з’явилися лише після припинення діяльності Балаклійської РДА.

Депутатами Опозиційної платформи «За життя» та Блоку Світличної «Разом!» було підготоване відповідне звернення до голови Ізюмської районної ради про термінове позачергове скликання засідання з метою прийняття рішення про передачу комунальних підприємств та майна.

На розгляд позачергової сесії Ізюмської районної ради було запропоновано винести питання щодо передачі ЖКГ, комунальних підприємств міста, рухомого та нерухомого майна на баланс об’єднаних територіальних громад. Це рішення було одностайно підтримане лише представниками політичних сил Блок Світличної «Разом!» та опозиційної платформи «За життя».

Однак, депутатами від «Слуги народу» та «Блоку Кернеса – Успішний Харків» питання про термінову передачу майна було заблоковано, тому під час сесії вони не розглядалися. Викликає занепокоєння той факт, що ініціаторами блокування цього питання стали колишні керівники Балаклійської районної державної адміністрації та жителі нашого міста, яких було обрано депутатами Ізюмської районної ради. Зокрема, це:

  • колишній голова Балаклійської РДА – Карабанов Віталій Юрійович (партія «Слуга народу»);

  • заступник колишнього голови Балаклійської РДА – Панасенко Валентина Михайлівна (Блок Кернеса – Успішний Харків);

  • директор Балаклійської ЗОШ №6 – Суслова Тетяна Миколаївна (Блок Кернеса – Успішний Харків);

  • директор КП «Балаклійське архітектурне бюро» – Решетняк Геннадій Миколайович (Блок Кернеса – Успішний Харків.

В зв’язку з тим, що депутати «Слуги народу» та «Блоку Кернеса – Успішний Харків» з незрозумілих нам причин блокують вирішення цих нагальних питань для ОТГ, міський голова та депутати звертаються до всіх небайдужих мешканців Балаклійської громади, з проханням підтримати та приїхати на чергову сесію Ізюмської районної ради та бути присутніми на ній.

Про дату та час чергової сесії Ізюмської районної ради, де будуть розглянуті питання про передачу комунальних підприємств, буде повідомлено додатково.

Дані Інфо