Як дитині почати вчити китайську?

Цілі, стилі навчання та поради

Наразі батьки дедалі частіше чують, що їхні діти вже вивчають китайську мову. Китайська заміняє німецьку, французьку та іспанську як другу іноземну мову поряд з англійською. Це модна тенденція чи турбота про майбутнє вашої дитини? У цьому випадку кожен з батьків має свої причини.

Хоча китайською мовою говорить п’ята частина населення світу, він, як і раніше, лідирує у світі за складністю вивчення мови. Але, як і скрізь, є хитрощі, що полегшують вивчення іноземної мови.

Вивчення китайської, як та інших мов, має бути систематичним, а чи не спонтанним. Якщо дитина відвідує курс, вона повинна своєчасно та чітко виконувати домашнє завдання та виконувати всі поради вчителя щодо процесу навчання. Батьки повинні не лише оплачувати навчання, а й стежити за успішністю у школі та своєчасно звітувати.

Чи навчається ваша дитина офлайн або онлайн з приватним репетитором – також організуйте регулярні заняття та не шукайте причин, щоб кинути навчання. Тримайте зв’язок з учителем про успіхи, попросіть показати план роботи і те, як він виконується (задавайте це питання не рідше, ніж кожні 8 уроків). Перевірте частоту уроків або слухайте уроки, якщо вони записані.

Зберігайте рівновагу

Викладання не повинно бути настільки стомлюючим, щоб дитина хотіла покинути, у тому числі відмовлятися від відвідування занять! Так, це складно, але важливо розрахувати навантаження відповідно до віку та рівня мови.

Ніколи не записуйте свою дитину до змішаного класу, не кажучи вже про курси китайської мови для дорослих! Є спеціальні групи для дітей та підлітків. Вчителі теж розділені: одні спеціалізуються на навчанні дітей та молоді, інші вчать дорослих – і методи навчання різняться.

Багато батьків хочуть, щоб їхня дитина відразу почала з носія мови. Але чому? Важливо спочатку зрозуміти основи, і найкраще почати з того, хто може пояснити нюанси їхньою рідною мовою.

Не відкладайте свою другу іноземну мову на другий план. Багато батьків стурбовані плутаниною навколо мов і побоюються, що вивченням другої мови будуть повністю нехтувати.

Не відкладайте нічого на потім — це марна трата часу, і ваша дитина повернеться до вивчення мови, яку вона вже вивчила. Час має бути витрачено на повторення того, що вже було вивчено, знову ж таки за рахунок фінансових витрат. Навпаки, у дитини тепер може бути перевага — наприклад, у неї може бути потрійний словник: китайська-англійська-українська. Згадувати набагато веселіше!

Декілька простих, але ефективних порад з вивчення китайської мови

Розвішуйте наклейки з назвами предметів, малюйте разом з дитиною чіткі зорові образи – йому легше запам’ятовуватиме китайську писемність, якщо вона почне активно використовувати свою зорову пам’ять. І через деякий час ваша дитина зрозуміє, що герої не такі вже й страшні.

Головне – правильно розставити пріоритети, увагу та підтримку, і все обов’язково піде добре із вивченням китайської мови!