Як дізнатися, коли виплатять лікарняний?

Лікарняний лист або лист непрацездатності – це офіційний документ, що видається медичним закладом, в якому лікар підтверджує факт хвороби або тимчасової втрати працездатності самої застрахованої особи або необхідності здійснення ним догляду за хворою дитиною чи іншим членом родини. З червня 2021 року всі лікарняні були переведені в електронний формат. Це спровокувало у застрахованих осіб масу питань, щодо оплати за такими листками непрацездатності, зокрема, як і де дізнатися, коли виплатять лікарняний?

Особливості електронних лікарняних

Електронний лист непрацездатності формується в Реєстрі Пенсійного фонду на основі даних, які лікар вніс в систему E-health. В день його створення, застрахована особа має можливість побачити його на порталі ПФУ в реєстрі електронних лікарняних. Страхувальнику документ буде доступний тільки після того, як лікар закриє лікарняний. Інформацію про сформований лист, людина може перевірити в своєму особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду. Тут він має можливість ознайомитися з такими даними:

 • Номер документа;
 • дата його закриття і відкриття;
 • причина видачі (медичний діагноз).

Крім цього, перевірити лікарняний лист на оплату в Україні можна на порталі «Дія».

Як дізнатися, коли соцстрах оплатить лікарняний в Україні

Термін виплати по електронним листками непрацездатності в Україні залежить від того, коли роботодавець надав Фонду соціального страхування заяву з розрахунком суми. Зазвичай, на виплату йде до 10 робочих днів. Але, через те, що сьогодні Фонд частково недоотримує ЄСВ, цей термін може бути продовжений до 15 робочих днів. Однак, на практиці, тривалість затримки може виявитися більше. Знаючи, коли заява-розрахунок за електронним лікарняним 2021 була передана в ФССУ, застрахована особа має можливість стежити за ходом виплат в офіційному Телеграм-каналі фонду. Тут регулярно оновлюється інформація щодо дат і сум, за які фінансування Фондом вже здійснено.

Дізнатися всю інформацію про електронний лікарняному, можна на сайті ПФУ в розділі «Мої листки непрацездатності». Тут перераховані:

 • номер документа;
 • дати відкриття та закриття;
 • причина, по якій був виданий лист.

Використовувати інформацію з порталу ПФУ мають можливість, як застрахована особа, так і роботодавець. Перевірити лікарняний лист за номером онлайн в Україні з червня 2021 року ще можна на порталі «Дія», де є такі дані:

 • номер документа в Реєстрі;
 • категорія і тип висновку медичного закладу;
 • дата формування висновку медиків;
 • повна інформація про медичний заклад, яке видало висновок;
 • термін дії висновку медиків.

Зареєструвавшись на порталі «Дія» можна в онлайн режимі отримати детальну інформацію про виданий аркуші непрацездатності.