Як дізнатися, що ваш телефон прослуховують?

Сьогодні смартфон вже перестав бути просто модним аксесуаром ділової людини. За допомогою цього пристрою ми ведемо особисті і ділові переговори, листуємося в месенджерах, зберігаємо фото, відео та інші файли. Але, іноді власники гаджетів помічають незвичайні звуки в трубці або звертають увагу на дивно точну рекламу, що приходить на смартфон. У таких ситуаціях багато хто починає замислюватися про прослуховування. Пропонуємо розглянути ознаки того, що телефон прослуховується, і розповімо, як себе захистити.

Ознаки прослушки телефону

Зрозуміти, що за вами стежать непросто. Але, все ж фахівці радять звернути увагу на певні ознаки, характерні для прослушки:

 1. Дуже швидка розрядка акумулятора. Якщо ви помітили, що ваш смартфон став занадто швидко розряджатися, варто перевірити наявність в ньому програмного забезпечення, яке здатне відстежувати ваші дії. Таке ПО активно споживає ресурс батареї, відповідно вона швидко розряджається.
 2. Нагрівання батареї. Це вважається нормальним під час гри або при перегляді відео. Насторожити повинен нагрів, коли телефон просто лежить. Це також пов’язано з роботою шкідливого програмного забезпечення, яке може бути встановлено на гаджет.
 3. Незвичайна активність гаджета. Якщо ви помітили, що телефон почав самостійно перезавантажуватися або на ньому само по собі спалахує підсвічування, необхідно перевірити пристрій на наявність в ньому сторонніх програм або додатків. Незвичайна робота смартфона може бути пов’язана з віддаленим керуванням сторонніми людьми.
 4. Затримки при виключенні смартфона. Якщо ви натискаєте кнопку вимкнути телефон, але він не вимикається або робить це занадто довго, вас можуть прослуховувати. Інша причина такої поведінки гаджета – наявність на ньому вірусу або іншого шкідливого програмного забезпечення.
 5. Наявність перешкод. Якщо під час розмови по телефону, ви будете стояти поруч з включеними колонками і почуєте в них перешкоди – це нормально. Але, коли колонки видають перешкоди при відсутності виклику, варто задуматися про прослуховування. Щоб перевірити гаджет, піднесіть його до працюючого телевізору і поспостерігайте, як він себе веде.
 6. Наявність фонового шуму. Відлуння або сторонні звуки на лінії можуть вказувати на погану якість зв’язку. Але, якщо ви їх чуєте постійно, перевірте свій телефон. На ньому може бути встановлено шкідливе ПЗ.
 7. Швидка витрата трафіку. Сучасні смартфони дозволяють відслідковувати, який обсяг даних витрачається при підключенні до інтернету. Якщо ви не часто ним користуєтеся, але при цьому показники трафіку високі, можна запідозрити, що хтось без вашого відома отримує інформацію зі смартфона.

Як дізнатися, чи прослуховується Айфон або Андроїд-пристрій?

Існують спеціальні комбінації, що дозволяють перевірити, чи прослуховується ваш телефон:

 1. * # 21 #. Ввівши цю комбінацію ви можете дізнатися, чи включена на вашому гаджеті переадресація на інший номер. Таким чином, можна перевірити, як Айфон, так і телефон, що працює на Андроїд.
 2. * # 62 #. Ввівши цю комбінацію, ви отримаєте номер, куди з вашого пристрою йде вся інформація.
 3. * # 67 #. За допомогою цієї комбінації власники айфонів можуть дізнатися номер, на який підключена переадресація.
 4. ## 002 #. Ця комбінація відключає всі включені на пристрої переадресації.
 5. * # 30 #. Ввівши комбінацію, можна отримати інформацію про номер вхідного абонента, навіть якщо дзвонить анонімний номер.

Як захистити свій смартфон?

Незалежно від того, чи переконалися ви в тому, що прослуховують ваш телефон або сім-карту або тільки припускаєте, що таке може статися в майбутньому, кожен має можливість захистити свій гаджет:

 1. Найпростіше це зробити, якщо вас прослуховують за допомогою функції переадресації. Позбутися її можна ввівши комбінацію ## 002 #.
 2. Допомогти у встановленні факту прослуховування може ваш мобільний оператор. Якщо ви підозрюєте, що за вами стежать, зверніться до обслуговуючої компанії.
 3. Існують спеціальні програми, що дозволяють відслідковувати і відключати прослушку. Наприклад, Darshak, CatcherCatcher, EAGLE Security FREE. Вони визначають незаконне використання пристрою або приховане пересилання повідомлень і перешкоджають цьому. Але, використовувати їх зможуть тільки власники сучасних смартфонів. На застарілій техніці вони працювати не будуть.

Щоб не допустити «витоку інформації», регулярно перевіряйте свій смартфон на наявність шкідливого ПЗ і видаляйте все підозріле.

Дані Інфо