Як обрати кращий авокадо

Авокадо сьогодні є не просто інгредієнтом ресторанних страв, воно стало звичним продуктом для щоденного меню. Але щоб страва з ним була дійсно смачною, плід необхідно правильно обрати.

Зовнішній вигляд плоду, користь та шкода

Форма авокадо, залежно від сорту, може бути круглою або грушоподібною, а колір – від насичено зеленого до чорного. У чому секрет його популярності?

Цей унікальний фрукт неймовірно багатий на корисні жири, а ще містить близько 20 вітамінів і мінералів. Крім того, в ньому дуже мало вуглеводів і багато клітковини, тому так часто авокадо входить до раціону тих, хто дотримується дієт для схуднення.

Але, як і будь-який інший продукт, він може принести не лише користь, а й шкоду. Естрагол і анетол, що містяться в його складі, у великих кількостях можуть призвести до ускладнень у людей, які страждають захворюваннями печінки.

Дискомфорт може виникнути і у тих, хто має проблеми зі шлунком або занадто розріджену кров і підвищений вміст калію в організмі. Крім того, з обережністю його слід вживати вагітним і мамам, що годують, так як авокадо може знижувати вироблення грудного молока.

Тим, хто приймає протизапальні препарати, також слід утриматися від вживання фрукта, щоб не знизити ефективність ліків. Основне правило, якого слід дотримуватися – знати міру.

Вибираємо авокадо

Напевно, кожен, хто купував авокадо, хоча б раз зіштовхувався з розчаруванням – фрукт виявлявся або недозрілим, або перезрілим, коли хотілося б отримати абсолютно протилежний результат. Щоб не грати в лотерею, слід запам’ятати кілька простих правил. Зверніть увагу на колір і стан шкірки: чим стигліший авокадо, тим він темніший.

Недозрілі плоди зеленіші (хоча є винятки, адже все в першу чергу залежить від сорту). Вибір за кольором шкірки зробити досить просто – якщо вам потрібен м’який фрукт, беріть чорніший, а якщо щільний – зелений. Що стосується самої шкірки, то вона повинна бути трохи нерівною, але без видимих ​​вм’ятин або слідів пошкодження.

Ще один спосіб візуально визначити стиглість – вибір за черешком. У дозрілого плода він слабо коричневий або світло-зелений, а у перезрілого – темний, навіть чорний. Крім того, огляньте черешок на предмет гнилі та цвілі.

Цей спосіб працює з щойно зірваною плодоніжкою. В інших випадках на живець може впливати світло, температура та інші фактори, і результати можуть спотворитися.

Вибір по стуку та вазі теж нескладний, особливо перший. Піднесіть авокадо до вуха, злегка струсіть і прислухайтеся: якщо чути звук ядра, що б’ється всередині, значить, авокадо стиглий. У недозрілого плода звуку не буде.

З вагою дещо складніше, тут потрібен досвід та практика. Покладіть плід на руку і оцініть його вагу: надто легкий може бути ще зеленим, а надмірно важкий – перезрілим. Ще зупинимося на тому, які авокадо купувати не варто:

  • прим’яті з видимими пошкодженнями на шкірці;
  • з цвіллю або гниллю на живці;
  • відверто недозрілі.

Ще одне важливе питання – чи можна їсти недозріле авокадо. По-перше, такі плоди не мають характерного приємного смаку та текстури м’якоті, вони насилу чистяться і відокремлюються від кісточки. Крім того, справді можуть завдати шкоди здоров’ю.

Сорти Фуерте, Шарвіл, Еттінгер і Рід залишаються зеленими навіть тоді, коли досягають оптимальної зрілості. Авокадо сорту Хаас, навпаки, при дозріванні стає темно-фіолетовим і навіть чорним. Дуже схожий на нього сорт Гвен, але колір шкірки у нього ближче до зеленого, хоч і досить темного. Темно-зелена шкірка також у дозрілого сорту Бекон.

Саме тому при покупці обов’язково уточніть, який сорт фрукта перед вами.