Як обрати меблі для ванної кімнати

Ванна кімната найчастіше являє собою компактне приміщення, звідси і вимоги, що пред’являються до її обстановки. В останні роки великі виробники вітчизняних меблів довели, що їхня продукція нічим не гірша за європейську. Це сталося завдяки використанню матеріалів та фурнітури європейського виробництва та оснащенню виробництва сучасним обладнанням, що дає можливість виробляти меблі для ванної кімнати високої якості. До того ж вітчизняні аналоги у кілька разів дешевші, ніж імпортні. А щоб вибрати гідні меблі, слід знати кілька правил.

Правила вибору меблів для ванної

На початку визначимося, що ж є меблі для ванної кімнати. Зазвичай це дзеркало, тумба з раковиною та шафа, габарити якої залежить від розміру приміщення. Перед тим, як придбати гарнітур для ванної кімнати, необхідно перевірити його на міцність і надійність. Для початку подивіться на фарбу, чи рівно вона лежить, і зверніть увагу на фурнітуру. Хороші ручки, ніжки, петлі виготовляють із хромованої сталі. Якщо одне з цих правил не враховано під час виробництва меблів,  від цього варіанту краще відмовитися.
Якщо з фурнітурою питань не виникає, обстежуємо раковину. Уважно вивчіть її на світлі, на ній не повинно бути сколів та вм’ятин. Для більшої впевненості можна перевірити її на слух. Якщо ви чуєте приємний дзвін, таку раковину можна сміливо купувати. А глухий звук може бути ознакою внутрішніх тріщин.
Ванна кімната являє собою таке місце, де кожен залишається віч-на-віч з предметами, які його оточують. Тому при створенні інтер’єру слід керуватися своїм особистим смаком. А ось, що стосується зручності та функціональності, не зайвими будуть поради фахівців.
Наприклад, якщо у вас у ванній підлога з підігрівом, то шафку слід придбати на ніжках. А тумбу з раковиною не рекомендують встановлювати впритул до стіни та ванни. Це допоможе зберегти зовнішній вигляд меблів та полегшить вам прибирання. Вибір тумбочок та шафок залежить від габаритів кімнати, кількості мешканців будинку та природно вашого смаку.

Матеріал меблів для ванної

У ванну кімнату потрібні спеціальні меблі, які вже адаптовані до вологи та перепадів температур. Тому одне з важливих питань, яке виникає при виборі меблів для вашої ванної кімнати – матеріал, з якого вони виготовлені. Найдоступніший варіант – це меблі із ДСП. Але через постійно підвищену вологість вони прослужать у вас зовсім недовго.
Дуже популярним матеріалом є MDF-плити, які зверху покриті пластиком. Такі меблі будуть служити вам досить довго і підійдуть навіть для маленької ванної кімнати. Якщо у вас ванна кімната великих розмірів, то ви можете вибрати меблі з масиву, адже навіть консервація, лакування та різне просочення не забезпечують вологостійкості. Не обходиться ванна меблі і без дзеркал, високоміцних стекол, металу та хрому.
Остання новинка меблевого виробництва – меблі для ванної кімнати з поліуретану. Вона добре переносить контакт із водою і не деформується.

Дизайн меблів

Ще один важливий момент, який теж необхідно враховувати при виборі ванних меблів – функціональність. Розташування меблів має бути для вас зручним, щоб усе завжди було під рукою і водночас нічого не заважало. Дизайн сучасних меблів для ванної базується на легкості, простоті та лаконічності. Тому виробники пропонують широкий вибір відкритих та прозорих моделей. Всі меблі для ванної можна розділити на меблі для підлоги та підвісні. Підлогові меблі бувають на ніжках, коліщатках та з цоколем. Зручність меблів на коліщатках полягає в тому, що їх можна легко пересунути. А для фіксації коліщатків у потрібному положенні у них є ступори.
Деякі виробники декорують підвісні меблі передніми ніжками. Для збільшення простору в приміщенні, одну зі стін меблів завішують дзеркалом. Дизайн сучасних меблів для ванних кімнат різноманітний. Але можна виділити два основні стилі – класика та сучасність.
Класика характеризується насиченістю інтер’єру, масивним деревом, керамікою та мармуром. А для сучасного стилю притаманні такі високотехнологічні матеріали, як дзеркало, скло, метал, пластик. Кольори та форми меблів для ванних кімнат теж найрізноманітніші. Залишається тільки вибрати те, що підходить саме вам.