Як очистити покриття праски

Яку б праску ми не купили, з часом на її підошві і внутрішній поверхні можуть виникати забруднення. Це може бути нагар, іржа або накип. Якщо не проводити їх очищення, техніка може швидко стати непридатною до використання. Розповімо, як правильно з ними боротися.

Нагар на підошві

Нагар може з’явитися на підошві праски, в разі якщо при прасуванні речі був обраний невідповідний для цього температурний режим. Тому важливо звертати увагу на тип тканини і допустиму температуру, при якій її можна прасувати. Проводячи очищення поверхні, необхідно діяти акуратно, щоб не зіпсувати праску. Для цих цілей можна використовувати:
  1. Соду. Спочатку невелика кількість харчової соди розчиняється в воді. Якщо після того, як такою сумішшю потерти підошву, нагар очиститься.
  2. Кам’яна сіль. При виборі цього способу очищення поверхні, важливо вибирати сіль марки екстра, дуже дрібного помолу. Якщо такої вдома не виявилося, її можна отримати шляхом подрібнення солі крупного помолу за допомогою кавомолки або блендера. На поверхню, яку планується прасувати викладається лист картону або кілька шарів газети. Зверху насипається шар солі. Його потрібно попрасувати розігрітою до максимальної температури праскою, після чого підошву протерти м’якою ганчіркою.
  3. Оцет. Холодну підошву праски рясно змочують столовим оцтом. Робити це потрібно жорсткою тканиною. Після того, як гар віддалиться, поверхню протирають змоченою в чистій воді м’якою ганчіркою.
  4. Спеціальний олівець. У продажі можна знайти олівці, призначені спеціально для очищення підошви праски. Ним намазують забруднені місця на підошві. Праску попередньо необхідно добре нагріти. Через кілька хвилин, залишки олівця видаляють сухою ганчіркою. Після повного охолодження підошви, її ще раз протирають тканиною.

Накип в прасці

Причиною її формування може стати використання водопровідної води. До її складу входять солі та інші елементи, які згодом призводять до появи всередині резервуара праски накипу. Згодом це може призвести до виходу з ладу нагрівального елементу, а функція сбризгуванія або парового прасування стає недоступною. Видалити накип можна за допомогою:
  1. Антинакипіну. Купити його можна в будь-якому господарському магазині. Засіб розводять у воді по інструкції і заливають в резервуар праски, нагріваючи прилад до максимальної температури. Через кілька хвилин, праску потрібно відключити і повністю остудити. Тільки після цього злити воду і промити праску.
  2. Лимонної кислоти. Вона є прекрасною заміною Антинакипіну. 30-40 грам порошку розчиняють в 200 мл окропу. Розчин заливається в резервуар, а праска нагрівається до максимальних значень. Після цього необхідно протягом декількох хвилин щось пропрасувати із застосуванням функції пару. Після цього, всередину заливається звичайна вода і випускається пар. Він зможе прочистити навіть невеликі отвори в підошві праски, де могли залишитися кристалики лимонної кислоти.

Іржа

Якщо регулярно використовувати водопровідну воду для прасування, на прасці може також з’явитися іржа. Для її видалення використовують:
  1. Таблетки гидроперита або Антинакипин. Робити це потрібно в добре провітрюваному приміщенні, захищаючи дихальні шляхи маскою або респіратором.
  2. Перекис водню. Якщо пляма невеликого розміру, її можна протерти 3% розчином перекису.
  3. Кола. Цей напій здатний добре відчистити іржу з поверхні. Для цього підошва нагрівається і протирається ганчіркою, змоченою в Колі. Після того, як поверхня очиститься, підошву повністю остуджують і протирають чистою ганчіркою.
Щоб уникнути появи в прасці або на її підошві забруднень, необхідно стежити за температурою, при якій планується гладити ту чи іншу річ. Також потрібно відмовитися від використання води з-під крана. Її рекмоендуют замінити дистильованої або кип’яченої.