Як отримати красиві номери на автомобіль

При покупці автомобіля і постановки його на облік в Сервісному центрі МВС, власникові видають автомобільні номери. Вони присвоюються випадковим чином, тому вибрати певну комбінацію букв і цифр власник не може. І що цікаво, красиві комбінації з повторюваними цифрами чомусь просто так не трапляються. Так, де ж тоді їх беруть володарі «блатних» номерів? І як отримати гарні номери на автомобіль?

Які номери можна назвати «крутими» або красивими?

Так прийнято називати автомобільні номери, в яких повторюються цифри або букви. І чим більше збігів, тим «крутіше» вважається номерний знак. наприклад:

  • 0001;
  • 1234;
  •  

Також, до «блатних» відносять номери з певними літерними комбінаціями. Наприклад, раніше літери ВР можна було побачити тільки на машинах депутатів Верховної Ради, а КМ на авто міністрів. Сьогодні ж кожен бажаючий може купити гарні номери на авто офіційно. Але, при цьому у таких авто залишився статус «крутих». Деякі автовласники впевнені, що машину з таким номером не зупинятимуть навіть, якщо вона порушить Правила дорожнього руху.

Не так давно держава прийняла рішення боротися з корупцією, тому офіційно зробило отримання подібних номерів платним. Спочатку це був мінімальний список, але в 2019 Кабмін видав постанову №663, яка дозволила продавати номери з будь-якими оригінальними і співпадаючими буквами або цифрами.

Які номери можна купити?

Згідно з Постановою №663, «крутими» номерними знаками можна вважати ті, в яких присутня певна послідовність або комбінація цифр. Найдешевші з них – дзеркальні номера. Їх вартість близько 4,4 тисячі гривень. Найдорожче обійдуться номера з трьома нулями спочатку номера або чотирма однаковими цифрами. Вони можуть обійтися новому власнику в 36 тисяч гривень.

Вартість номерів у МРЕВ на сьогоднішній день така:

  • Комбінація з 4 однакових цифр (1111, 8888) або комбінації з трьома нулями спочатку (0001, 0005) – 36 тисяч гривень;
  • Наявність трьох однакових цифр, що йдуть підряд (0888), кілька пар з однаковими цифрами (7788) або ж 4 цифри йдуть підряд (1234) – обійдуться в 12 тисяч гривень;
  • Номери, що починаються двома нулями і закінчуються цифрами, що йдуть підряд (0089) – обійдуться в 9600 гривень;
  • Комбінація типу 4554, 1221, 8989 – коштуватиме 4400 гривень;
  • Звичайний номерний знак без «крутих» комбінацій коштує всього 178,20 гривень.

Як в Україні купити «блатні» номери на авто?

Щоб стати володарем красивого номера, необхідно звернутися в Сервісний центр МВС. Зробити це також можна онлайн на сайті Головного сервісного центру. Тут необхідно вибрати область або бажаний номер, після чого можна побачити, де саме цей номер знаходиться. Саме сюди і потрібно звертатися, щоб купити його.

Перед тим, як реєструвати автомобіль, необхідно зв’язатися з цим сервісним центром і підтвердити бронь на даний номер.

Як купити купити номера на машину з ім’ям?

Альтернативою «балтним» номерами можуть стати іменні номери. Однак спосіб їх отримання більш складний. Для початку, необхідно отримати найпростіші номера, а іменні вже будуть другим комплектом. Використовувати їх можна виключно на території України. При перетині державного кордону, власнику доведеться міняти їх на звичайні.

Замовити їх можна на сайті Головного сервісного центру. Обране ім’я для номера має бути єдиним в області. Вартість такого знака залежить від кількості використаних символів. Для цього можна вибрати не менше 3 символів. Вартість трьохлітерного знаку становить 300 грн. За кожну наступну букву доведеться заплатити по 90 гривень, а за графічний символ – 500 гривень. Додатково оплачується вартість самого номера – 252 гривень. Дані ціни вказані без урахування ПДВ, тобто до отриманої суми необхідно ще додати 20%. На виготовлення такого знака знадобиться до 1 місяця.