Як отримати та витратити 1000 грн за вакцинацію

Вакцинованим українцям почнуть виплачувати обіцяні 1000 гривень уже з 19 грудня. Громадяни отримають гроші на спеціальну банківську картку після верифікації в “Дії”. Використовувати гроші можна буде протягом 4 місяців на низку послуг.

Виплачуватимуть гроші вакцинованим також протягом чотирьох місяців – до березня 2022 року включно. Отримати кошти від держави зможуть усі вакциновані українці, включаючи тих, які не мають додатка “Дія”. Для них уряд розробить окремий механізм, зокрема йдеться про пенсіонерів.

При цьому організації, де можна буде витратити тисячу гривень, ретельно відбиратимуть і перевірятимуть. До їх переліку входитимуть ті, хто надає послуги у сферах кіновиробництва, спорту та транспорту. Таким чином, влада намагається підтримати як населення, так і бізнес, який постраждав від запровадження карантину.

Обов’язковим критерієм до підприємств, що візьмуть участь у державній програмі, буде наявність не менше 5 працівників та стабільна оплата Єдиного соцвнеску протягом другого та третього кварталів 2021 року. Також Кабмін визначить перелік КВЕДів, які матимуть змогу брати участь у програмі. Поки що це ж/д і авіасфера.

Далі банки через POS-термінал мають сортувати оплату підприємствам послуг саме за цією програмою. Загальний розмір коштів, які планують виділити у 2021 році на виплати вакцинованим українцям – 3 млрд. грн.