Як підготуватися до сезону застуд

Мінлива осіння погода змушує багатьох замислюватися про те, яким чином захистити себе від простуди і вірусів. Адже саме зараз зростає ризик захворіти на грип чи ГРВІ. Тому вже з перших днів осені необхідно зайнятися їх профілактикою.

Як убезпечити себе

Що необхідно кожному з нас, щоб зміцнити захисні сили свого організму і убезпечити його від захворювання:
  1. Повноцінний сон. Щоб відновитися організму потрібно не менше 7-8 годин повноцінного сну.
  2. Миття рук. Всі респіраторні інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом і найчастіше вони проникають в організм саме з брудними руками. Щоб цього не сталося, необхідно завжди їх мити теплою водою з милом після повернення додому, відвідування громадських місць, поїздки в громадському транспорті і т. д. Якщо зробити цього в даний момент неможливо, миття рук з милом може замінити використання бактерицидних вологих серветок, дезинфікуючого гелю або спрея. При цьому важливо не торкатися брудними руками до обличчя.
  3. Займатися профілактикою. До профілактичних методів можна віднести використання противірусної або антибактеріальної мазі для носа (наприклад, Оксолінової мазі). Крім того, необхідно урізноманітнити свій раціон фруктами і овочам, віддаючи перевагу тим, у складі яких багато вітамінів А і С.
  4. Правильно харчуватися. Бажано дотримуватися певного режиму харчування, не пропускаючи прийомів їжі. Також важливо щоб харчування було збалансованим і містило необхідну кількість білків, жирів і вуглеводів. Допоможуть зміцнити імунітет кисломолочні продукти. Тому необхідно ввести їх в свій щоденний раціон.
  5. Одягатися відповідно до погоди. Простежити за примхами погоди восени дуже складно. Але, все ж рекомендується цікавитися прогнозом погоди і в разі необхідності брати з собою парасольку чи додаткову кофту. Прийшовши додому, важливо змінити вуличний одяг на домашній. Також варто остерігатися протягів і переохолодження.

Як підготувати свій будинок

Готувати до сезону застуд потрібно не тільки свій організм. Ваш будинок також потребує догляду. Щоб звести до мінімуму ймовірність захворювання, необхідно:
  1. Регулярно провітрювати в кімнаті, незалежно від температури за вікном. Повітря тут повинно постійно бути свіжим.
  2. Контролювати рівень вологості і температуру в приміщенні. Центральне опалення сприяє тому, що повітря в кімнаті стає занадто сухим. А через це пересихає слизова оболонка носа, стаючи дуже сприйнятливою до хвороботворних мікроорганізмів. Тому взимку рекомендується використовувати в будинку зволожувач повітря. Якщо спеціального приладу немає, можна просто накрити теплі батареї мокрим рушником. По мірі висихання його необхідно міняти.
  3. Регулярно проводити вологе прибирання.
Дотримуючись цих простих порад можна захистити свій організм і уникнути захворювання.