Як почистити духовку природним шляхом за допомогою харчової соди

Зробіть засіб для чищення для духовки своїми руками, використовуючи харчову соду, щоб розчинити жир і надати духовці чистий блиск.

Натуральний очисник для духовки без агресивних хімікатів

Якщо ви коли-небудь бачили інгредієнти на етикетці комерційного засобу для духовки, ви знаєте, що це довгий список хімікатів. Звичайні засоби для чищення духовок містять ряд хімічних речовин, таких як гідроксид калію, моноетаноламін, гідроксид натрію і бутоксидігліколь. Ці та інші хімічні речовини можуть дратувати вашу дихальну систему та викликати опік шкіри, легенів та очей. В інструкціях з використання комерційного засобу для духовки рекомендується носити довгі рукавички і уникати вдихання парів. Зрозуміло, що багато людей стурбовані використанням цих хімічних речовин поряд зі своїми сім’ями та домашніми тваринами або у приладах, які використовуються для приготування їжі.

На щастя, є природна альтернатива комерційних засобів для чищення для духовок, і вам не потрібно турбуватися про рукавички, щоб використовувати її. В якості бонусу воно коштує в кілька разів дешевше розпилюваних засобів для духовки і не залишає хімічних слідів, які можуть викликати неприємний запах при наступному використанні духовки.

Базове чищення духовки харчовою содою

Харчова сода нетоксична, недорога, проста у використанні та дуже ефективна для очищення духовки від жиру. Харчова сода є лужною, а жир для духовки, зроблений із часток їжі, зазвичай кислий. Харчова сода нейтралізує кислоти та розщеплює жир, дозволяючи витирати його без особливих зусиль. Це також м’який абразив, тому він добре видаляє засохлі, прилиплі продукти. Вам не потрібно вмикати духовку і ви можете використовувати її відразу після очищення харчової содою.

У більшості випадків харчова сода творить чудеса всього за 15 хвилин, перетворюючи очищення духовки на менш важку роботу і переважно те, що ви можете зробити протягом одного епізоду вашого улюбленого ситкому.

Базовий рецепт засобу для чищення з харчовою содою для регулярно чистячих або злегка забруднених духових шаф виглядає наступним чином:

Складові:

 • ½ склянки харчової соди.
 • 3 столові ложки води.

Інструкції:

 • У невеликій мисці змішайте інгредієнти, щоб вийшла паста консистенції приблизно як тісто для млинців.
 • Дістаньте решітки із духовки.
 • Використовуючи гумовий шпатель або руку в рукавичці, нанесіть пасту на забруднені деталі, метал або скло. Уникайте нагрівальних елементів.
 • Залишіть пасту на 15-20 хвилин.
 • Зітріть пасту і відшарований бруд і жир вологими паперовими рушниками.
 • Протріть духовку всередині вологим паперовим рушником, використовуючи воду або суміш 3:1 води та оцту, що дистилює.

Повторіть, якщо необхідно, для більш стійких плям або спробуйте метод для важких умов експлуатації, описаний нижче.

Надпотужне очищення духовки харчовою содою

Давайте дивитися правді у вічі. Іноді ми не завжди робимо очищення духовки пріоритетом. Іноді між чистками духовки можуть пройти місяці, або навіть роки. Буває. Якщо ваш духовка відноситься до категорії сильно забруднених, ви все одно можете використовувати харчову соду, щоб повернути їй блиск. Натомість спробуйте цей альтернативний рецепт:

 • 0,5 кг харчової соди.
 • 1 столова ложка солі (підійде звичайна кухонна сіль).
 • 2 столові ложки води.

Змішайте в мисці, щоб вийшла густа пісочна паста по консистенції глазурі для торта, при необхідності додаючи воду по 1/2 столової ложки за раз. Цього рецепту достатньо для глибокого очищення дна духовки. Потрійте рецепт, якщо ви робите задню частину, бічні сторони, стелю та дно духовки.

Вийміть ґрати з духовки. Використовуючи шпатель, покрийте всю металеву або скляну поверхню пастою. Закрийте дверцята духовки і залиште на ніч у холодній духовці. На ранок паста затвердіє.

Як тільки паста затвердіє, використовуйте гумовий шпатель та теплі вологі паперові рушники, щоб розпушити та витерти харчову соду та бруд. Ви виявите оригінальну, чисту від плям поверхню духовки, і ваша духовка зазнає екстремальних змін.

Чищення духовки харчовою содою та оцтом

Ви також можете використовувати оцет у пульверизаторі, щоб допомогти харчовій соді виконати свою роботу та бути впевненим, що ви видалили всю харчову соду після очищення. Ось швидкий спосіб очищення духовки за допомогою харчової соди, який можна використовувати відразу після того, як в духовці пролилася рідина.

 • Рясно посипте пляму харчовою содою.
 • Збризкайте водою або розчином води та білого оцту у пропорції 3:1. Якщо ви використовуєте оцет, харчова сода буде пузиритися.
 • Дайте постояти 15-20 хвилин після того, як духовка охолоне.
 • Витріть харчову соду та розчинену їжу вологими паперовими рушниками.
 • Протріть всю внутрішню поверхню духовки розчином води та оцту у співвідношенні 3:1.
 • Бути задоволеним добре виконаною роботою.

«Самоочистіть» духовку за допомогою харчової соди

Наступного разу, коли вашій духовці знадобиться чищення, і ви відчуєте бажання включити цикл самоочищення, чиніть опір! Цикли самоочищення часто викликають жахливі запахи та у багатьох випадках викликають спрацювання пожежної сигналізації. Вони працюють, підвищуючи температуру духовки настільки, що їжа підгоряє, але це не завжди ефективно, а в деяких випадках їжа пропікається ще більше.

Натомість дістаньте свою помаранчеву коробку з харчовою содою і знайте, що сила науки у вас під рукою. Без різких випарів, які можуть викликати у вас запаморочення, без їдких хімікатів, без неприємного запаху у вашому будинку і без виведення духовки на кілька годин, ви можете отримати чисту духовку всього за 15 хвилин. Дозвольте харчової соди видалити плями від їжі за вас, і все, що вам потрібно зробити, це витерти її.

З харчовою содою очищення духовки більше не є рутиною, як раніше.