Як подовжити свіжість овочів та фруктів

Про користь фруктів та овочів знають навіть діти. Проблема в тому, що більшість із них мають незначний термін зберігання і дуже швидко псуються. Однак, використовуючи певні прийоми та методи, можна продовжити свіжість продуктів, тим самим продовживши їх термін придатности. Ось кілька способів збільшити термін зберігання фруктів та овочів.

Не зберігайте помідори в холодильнику

Цей трюк пов’язаний не стільки з терміном зберігання, скільки зі свіжістю та смаком. Зберігання помідорів у холодних умовах позбавляє їх природного смаку та текстури. Вони повинні зберігатись при кімнатній температурі. Щоб досягти ідеального смаку і продовжити термін їх зберігання, потрібно зберігати помідор так, щоб стебло знаходилося знизу, оскільки це остання частина помідора, яка дозріває.

Картоплю з яблуками потрібно зберігати разом

Якщо у вас вдома є яблука і ви хочете, щоб картопля зберігалася максимально довго, зберігайте їх разом. Яблука виділяють етилен – газ, що регулює зростання та розвиток рослин, що може допомогти продовжити термін служби картоплі.

Не розрізайте навпіл лимони навпіл

Більшість людей вичавлюють сік із лимона, розрізаючи його навпіл. Але так він надто швидко сохне. Натомість вам слід проткнути дірочку в цілому лимоні виделкою і видавити через отвір сік. Це дозволить запобігти висиханню всього лимона, і ви зможете використовувати його довше.

Як зберігати розрізане яблуко

Розрізане на кілька частин яблуко досить швидко стає темним, після чого здається, що воно зіпсувалося. Щоб уповільнити процес окислення, замочіть яблуко, що залишилося в мисці з холодною водою, в яку додана половина чайної ложки солі на 1 літр води. Через п’ять хвилин яблуко необхідно дістати та зберігати у герметичному пластиковому пакеті.

Накрийте салат паперовим рушником та поліетиленовою плівкою

Волога – найлютіший ворог салату, вона робить листя сирим і коричневим, що призводить до їх псування. Щоб салат залишався свіжим, зберігайте листя в контейнері, накритому паперовим рушником та загорнутим поліетиленовою плівкою. Паперовий рушник вбирає вологу, а пластик запобігає попаданню вологи всередину.

Моркву слід зберігати у воді

Морква має тенденцію зморщуватися та висихати. Але цієї ситуації можна уникнути, забезпечивши коренеплід вологою. Найкраще зберігати моркву в ємності, наповненій водою, яку накривають поліетиленовою плівкою та зберігають у холодильнику. Вода забезпечує моркву вологою, а пластик допомагає її утримувати.

Ягоди необхідно мити оцтом та водою

Полуницю, чорницю та інші ягоди перед зберіганням у холодильнику слід промити сумішшю оцту та води, змішавши одну частину оцту та три частини води. Оцет дезінфікує ягоди від плісняви, а вода допомагає зберегти первинний смак. Після цього промийте ягоди водою і ретельно просушіть.

Відокремити банани та накрити кришкою

  М’які та коричневі банани виглядають неапетитно. Щоб цього не сталося передчасно, відокремте кожен банан від грона і загорніть кожен фрукт окремо в поліетиленову плівку. Газ етилен відповідає за процес старіння, а процес відділення та покриття банана запобігає розповсюдженню газу.