Як подрібнити кавові зерна в домашніх умовах

Кава з свіжомелених зерен виходить духмяною та смачною. Але що робити, якщо кавомолка зламалася у найбільш невідповідний момент, а упаковка добірних зерен вже стоїть на полиці? Пропонуємо кілька дієвих способів, як впоратися з цим завданням підручними засобами.

Використовуйте блендер

У блендері можна подрібнити все що завгодно. Тільки беріть не занурювальну модель, а звичайний стаціонарний прилад:

  1. Перед використанням перевірте конструкцію ножів. У пріоритеті подвійні леза з чотирма (як мінімум) ріжучими лопастями. В іншому випадку пристрій виявиться неефективним: помел буде дуже великим. Він, скоріше, доречний для заварювання кави в турці. Але очікувати яскравих смакових характеристик в такому випадку не варто.
  2. Для рівномірного помолу потрібен ручний або інтервальний режим.
  3. Постійно вдаватися до такого методу не рекомендується. Блендер призначений для навантажень іншого характеру, а його ножі можуть сильно затупитися.
  4. Не забудьте закрити прилад кришкою, щоб потім не збирати каву по кухні.

Візьміть м’ясорубку

Підійде механічна та електрична моделі пристрою. Бажано встановити ножі для найбільш інтенсивного подрібнення. Перед застосуванням ретельно вимийте виріб, щоб не залишилося навіть натяку на запах іншого продукту. Гарненько просушіть м’ясорубку, а вже потім приступайте до помелу.

Механічний млин

Ще одним простим способом подрібнити кавові зерна є використання млина для спецій. Подібне пристосування є у більшості господинь. Зазвичай з його допомогою обробляють чорний перець та інші прянощі, але за відсутності кавомолки згодиться він і для зерен. Ось тільки помел не буде достатньо дрібним.

Молоток – несподіване рішення

Не найгірший метод, хоча здається трохи нереальним. Відміряйте потрібну кількість кави, пересипте її в поліетиленовий пакет, загорнутий у два шари. Загорніть його тонким рушником і акуратно постукайте по ньому молотком. Через кілька хвилин ви отримаєте середній або навіть дрібний помел – залежить від сили удару. За мінімальних витрат часу результатом буде кава задовільної якості (краще, ніж з блендера або млина).

Традиційний варіант – ступка

За відсутності альтернативних рішень пропонуємо скористатися ступкою. Будьте готові до того, що в цьому випадку треба постаратися та докласти більше зусиль (у порівнянні з попередніми способами). Зате в результаті вдасться приготувати ароматний напій з незрівнянним смаком. Щоб урізноманітнити процес, наважтесь на експеримент. Спробуйте обсмажити зерна самостійно або замовте каву різного ступеня обсмаження.

Скалка або камінь

Використання качалки для тіста дуже схоже на подрібнення зерен молотком. Також знадобиться обмотати пакетик рушником і продавити інструментом. До речі, цей метод набагато тихіший, адже стукати не доведеться. Аналогічно застосування каменю середнього розміру. На випадок, коли в будинку не виявиться ні електротехніки, ні скалки.