Як повернути гроші за неякісний товар

Кожна людина ризикує придбати в магазині товар, який може виявитися зіпсованим, неякісним і непридатним до використання. Це може бути не тільки продукт, термін придатності якого вже закінчився, або непрацююча техніка, а й одяг, який не підійшов за розміром. Виявляється, все це можна повернути в магазин і отримати витрачені гроші назад, на підставі закону «Про захист прав споживачів».

Купівля на розпродажі

Дуже часто можна почути, що товари, які були придбані на розпродажі, поверненню не підлягають. Але це не так! І тут закон на боці покупця. Якщо річ абсолютно нова, ще не використовувалася покупцем, а зниження її ціни пов’язане із сезонною або передсвяткової знижкою, то такий товар можна сміливо повертати протягом 2 тижнів, аналогічно товару, який був придбаний без знижки. Інформацію про це можна знайти в законі «Про захист прав споживача».

На товарі виявлено дефект

Іноді, продавець знижує вартість свого товару через наявність невеликого дефекту. Наприклад, це відірваний ґудзик на рукаві сорочки. Але, купивши її, покупець вже вдома помітив ще пошкодження кишені. Якщо про цей дефект продавець його завчасно не попередив, то покупець має право: повернути товар, отримавши назад свої гроші, вимагати усунення пошкодження або зменшення вартості речі.

Купівля складної техніки

З поверненням складної техніки, ситуація складніша. Повернути телевізор, який не вписався в інтер’єр неможливо. Але, отримати назад гроші за товар, в якому виявився прихований дефект можна. На це закон відводить 15 днів, включаючи день здійснення покупки.

Минуло 15 днів з моменту покупки

Відповідно до закону, протягом 15 днів з дати отримання товару його можна повернути, але що робити, якщо телевізор або інша техніка перестала працювати через кілька місяців. В такому випадку, необхідно звернути увагу на гарантійний термін експлуатації виробу. Його встановлює на свою продукцію кожен виробник.

Наприклад, він дорівнює 6 місяцем. Якщо за цей період відбудеться поломка і вина користувача в цьому відсутня, він може розраховувати на її безкоштовний ремонт в гарантійній майстерні.

Іноді стан складної техніки не дозволяє провести її ремонт або ж на це піде більше 45 днів, покупець може вимагати у продавця повернути гроші. Для цього необхідно взяти в гарантійній майстерні, акт в якому будуть вказані тип поломки і причини його виникнення (виробничий брак тощо).

Від неякісної покупки не застрахований жоден покупець. Але, якщо це все ж сталося, кожен може розраховувати на повернення грошей, відповідно до закону.