Як правильно користуватися електричним чайником, щоб подовжити його життя

Щоб чайник служив вірою та правдою не один рік, озброїться нашими порадами. Не кип’ятити воду двічі, старанно вибирати місце розміщення і не вимикати заздалегідь – розповідаємо, що робити, якщо ви хочете зберегти чайник надовго.


Періодично спустошуйте

Дуже рідко можна зустріти людину, яка після того, як закип’ятила воду і використала частину, виливає залишки з чайника. А тим часом це правильно. Якщо забуваєте робити це регулярно, спустошуйте ємність хоча б один раз на тиждень.


Заливайте достатньо води перед кип’ятінням


Присвячується всім любителям підігріти 20 мілілітрів, що залишилися. Якщо ви хочете змінити прилад прямо зараз – це чудова ідея. У решті випадків водою потрібно заповнити як мінімум нагрівальний елемент.

Як правило, більшість моделей має спеціальну позначку про мінімальний рівень рідини, і якщо вода не дотягує до неї, вам потрібно долити пару склянок. Якщо цього не зробити, система нагрівання може зламатися.


Не чистіть абразивами


Справність пристрою залежить не лише від правильної експлуатації, а й від грамотного догляду. Чим частіше ви видаляєте накип зсередини і зовні, тим довше прослужить чайник. Очищати прилад можна водою з додаванням оцту або спеціальними засобами від накипу (їх важливо потім ретельно вимити).

Більше нічого не потрібно: гелі, засоби для чищення, особливо абразивні склади краще не використовувати, від них зіпсується пластик і елементи всередині. Під час процедури не можна занурювати вилку та шнур у воду, те саме правило стосується і підставки.


Не ставте біля духовки


Таке розташування може негативно позначитись на корпусі та інших пластикових деталях приладу. Від високої температури працюючої духовки вони можуть деформуватися та вийти з ладу. Це стосується не лише плити, а й усіх нагрівальних елементів.


Ставте техніку лише на стіл


Не можна кип’ятити воду на колінах, ліжку та будь-якій кривій поверхні. Це призводить до поломки нагрівального елемента через нерівний рівень рідини. До того ж це небезпечно: чайник може нахилитися і окроп виллється.


Організуйте своєчасний ремонт


Здавалося б, логічно, що несправний прилад вмикати не можна. Тим не менш, цим правилом постійно нехтують і продовжують користуватися пристроєм з поламаною підставкою, ручкою, кришкою.

Цього робити не можна, оскільки це небезпечно для вас і лише погіршує стан чайника. Якщо плануєте користуватися приладом з дефектом і далі – подбайте про ремонт.


Доглядайте спіраль


Нагрівальна спіраль – це серце чайника. Доглядаючи її, ви зможете продовжити термін служби приладу на роки. Головне — регулярно позбавлятися накипу, щоб спіраль була чистою. Своєчасний догляд убереже техніку від поломки та дорогого ремонту.


Дочекайтеся автовимкнення


Відмінність електричного чайника від звичайного емальованого в тому, що ви не можете вимкнути перший, коли захочете. Оскільки часу на кипіння в електричному приладі йде набагато менше, ніж у звичайному, дочекатися автоматичного вимкнення не важко. Якщо цього зробити, може зламатися контролер.


Не вмикайте двічі


Після закипання рекомендується почекати хоча б пару хвилин до ввімкнення. Якщо вдруге запустити процес кип’ятіння відразу, то можуть зламатися нагрівальні елементи.