Як правильно вести бухгалтерію для ІТ компаній

Сфера інформаційних технологій стрімко росте. Приватні програмісти та інші фахівці галузі організовують компанії чи йдуть працювати у великі холдинги, які займаються розробками програмного забезпечення, мобільних додатків та іншого. С кожним роком маленький бізнес стає більшим та потребує професійного ведення обліку витрат і прибутків, щоб залишатися в правовому полі.

Найняти штатного працівника – рішення більшості. Це ґрунтується на звичках. Але існує більш рентабельний спосіб вести облік своєї справи – замовити його у стороннього виконувача. Наприклад, в ZKG бухгалтерія для ІТ компаній стоїть вже на європейському рівні. І якщо підписати договір на постійне обслуговування, то можна виключити низку непорозумінь з власним працівником.

  1. Помилки в первинному обліку, звітах. Інколи неможливо застрахуватися від людського фактору. Якщо фахівець має диплом бухгалтера, це ще не означає, що він уважний чи прискіпливий. Без цих якостей у сфері обліку та аудиту як раз і допускаються помилки. 
  2. Витрачання робочого часу не за призначенням. Відділи бухгалтерії зазвичай формуються з декількох працівниць. І те, що вони полюбляють більшість часу займатися власними справами та балачками – ні для кого не секрет. Але заробітну плату треба буде їм видати за повний робочий день. Це призводить до неефективного витрачання бюджету компанії.
  3. Витрати на устаткування робочого місця. Комп’ютер, програмне забезпечення, канцелярські приладдя – це все треба не тільки купити. Знадобиться весь час поповнювати запаси розхідних матеріалів, слідкувати за станом оргтехніки тощо. Ще одна стаття витрат, без якої можна було б обійтися з найманим працівником, замість штатного.

Дізнатися про помилки вийде вже після штрафів за них від податкової. Уникнути витрат на зарплату чи утримання кабінету для бухгалтерів взагалі не вийде, якщо бізнес вести по-старому.

Якщо ж додати до цього елементарне незнання нюансів бухобліку у сфері ІТ, то можна лише сподіватися, що бізнес не збанкрутує. Адже багато що залежить саме від вмілої праці бухгалтера. І саме він в змозі вчасно направити фінанси бізнесу так, щоб той був прибутковим.

Послуги найманого бухгалтера потрібної спеціалізації

Звертаючись до компанії Західна Консалтингова Група, можна уникнути всіх непорозумінь. А все тому, що кожний фахівець:

  • постійно проходить курси підвищення кваліфікації;
  • займається вузьким направленням бухобліку, щоб бути в ньому «гуру»;
  • інспектується внутрішнім керівником компанії ZKG.

Консалтингова група бере на себе відповідальність за правильність ведення обліку прибутків та витрат чужого бізнесу. А для більшої впевненості, надає гарантії своєї роботи: вона застрахована від помилок.

Щоб уникнути непорозумінь при найманні бухгалтера за потрібною спеціалізацією, в ZKG існують окремі групи фахівців. Тому при потребі найняти бухгалтера для ІТ компанії, можна відразу це вказати консультанту. Він запропонує декілька кандидатур бухгалтерів з потрібними знаннями.